Kauzy Domáce

Kuciaka pred jeho zavraždením lustrovala polícia. Malo to byť na pokyn Gašpara

Slovenskom tento rok otriasla vražda novinára. Zdroj: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA – Zavraždeného novinára Jána Kuciaka pár mesiacov pred jeho vraždou podľa medializovaných informácií lustrovali v policajnej databáze na policajnom prezídiu. Ako ďalej uvádza Denník N, podľa jeho informácií za tým bol riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície na policajnom prezídiu Pavol Vorobjov.

Toho už podľa denníka v tejto súvislosti vypočula polícia. “Vorobjov vypovedal, že postupoval na pokyn vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara,” napísal denník s tým, že novinára lustrovali na jeseň 2017. Pri lustrácii policajt o občanovi zisťuje základné údaje – kde býva, aké má rodinné pomery, či má auto alebo či napríklad vlastní zbraň, pripomína denník.

Vorobjov pre denník uviedol, že sa k celej veci nebude vyjadrovať. Gašpar zase medializované informácie poprel. “Takýto príkaz som nikdy nevydal. Nemám o týchto tvrdeniach z vyšetrovania žiadne informácie, preto sa nedokážem k veci bližšie vyjadriť,” uviedol. Denník dodal, že policajné prezídium neodpovedá na otázky, či Vorobjov zostane vo funkcii.