Domáce

Linky MHD v Nitre začnú premávať ako v pracovný deň počas školských prázdnin

MHD - Zdroj: FOTO TASR - Henrich Mišovič

NITRA – Od začiatku budúceho týždňa sa v Nitre zvýši intenzita mestskej hromadnej dopravy (MHD). Ako informovala radnica, vyšší počet autobusov začne na pravidelných linkách premávať od pondelka 4. mája.

Dopravca tak reaguje na postupné uvoľňovanie protipandemických pravidiel. „Linky budú premávať ako v pracovný deň počas školských prázdnin. V cestovných poriadkoch na zastávkach preto treba sledovať odchody uvedené v strednom stĺpci,“ informoval dopravný podnik Arriva Nitra.

Cestovné poriadky platné v časoch školského vyučovania sa zatiaľ neobnovia, pretože sa žiaci vzdelávajú online doma. „Soboty, nedele a sviatky sú bez zmien, linky v týchto dňoch obmedzené neboli. V platnosti však zostávajú prísne hygienické pravidlá. Stále platí povinnosť nosiť rúško a cestujúci si nekúpia cestovný lístok v hotovosti u vodiča. Namiesto môžu použiť čipovú kartu alebo kúpu lístka cez SMS,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek. Ako doplnil Andrej Jančovič z mestského úradu, v autobusoch MHD sa bude aj naďalej vykonávať dezinfekcia. „Prevádzka cyklobusu má zatiaľ stopku,“ dodal Jančovič.