Liptovský Mikuláš

Liptovský Hrádok: Od septembra budú mať opäť internistu

Liptovský Hrádok  – Po viac ako dvoch rokoch bude od septembra v priestoroch polikliniky v Liptovskom Hrádku opäť fungovať interná ambulancia. Informovalo o tom mesto Liptovský Hrádok na svojej oficiálnej webovej stránke.
“Zmluvy s poisťovňami máme od 1. augusta. V tomto období objednávame pacientov, každý deň robíme odbery. Vyšetrenia lekárom realizujeme jeden až dvakrát do týždňa. Od 1. septembra prejdeme na plnú prevádzku. Ráno budeme robiť odbery, potom vyšetrovať pacientov, ktorí boli objednaní,” vysvetlila prevádzkovateľka internej ambulancie v Liptovskom Hrádku Katarína Dulková.
Dodala, že pacientovi chcú poskytnúť komfort na úrovni 21. storočia. “Ide nám o to, aby ľudia nečakali pred ambulanciou tri hodiny alebo rovnaký čas skoro ráno pred poliklinikou, aby sa mohli ísť zapísať. Osobne, telefonicky alebo e-mailom sa pacient objedná, sestrička mu dá termín, kedy ho v ambulancii radi privítame. Sklz oproti avizovanému času môže byť 15-30 minút, ak k nám príde akútny pacient, za čo sa vopred ospravedlňujeme,” zdôraznila.
Primátor Branislav Tréger vyjadril spokojnosť, že sa proces otvorenia internej ambulancie podarilo dotiahnuť do zdarného konca. “Išlo o relatívne dlhé obdobie, ale už sme vo finále a ambulancia začína slúžiť pacientom,” povedal s tým, že ďakuje všetkým, ktorí pri riešení tejto problematiky podali pomocnú ruku.