Župné voľby Top

Ľudia urobili vo voľbách tichú revolúciu, tvrdí Matovič

BRATISLAVA – Hnutie OĽaNO berie výsledok volieb do vyšších územných celkov s pokorou a zodpovednosťou. Povedal to na dnešnej tlačovej besede líder hnutia Igor Matovič. Podľa neho každé voľby za sedem rokov, čo OĽaNO pôsobí na politickej scéne, dopadli lepšie, ako čakali.

„Teraz výsledok berieme s pokorou a zodpovednosťou,“ povedal s tým, že výsledok volieb je prejavom dôvery a nádeje občanov. „Po siedmich rokoch v politike, keď vidíte, že nám tu vládnu zlodeji, ľudia urobili tichú revolúciu. Mojím cieľom pred rokom bolo spojiť čo najviac demokratických opozičných síl, aby sme ukázali, že dokážeme vytvoriť alternatívu a poraziť Smer,“ povedal Matovič s tým, že voľby ukázali, že OĽaNO nie je len Matovič.

Ľudia, ktorí sa vedia chopiť funkcie

„Ale sú to ľudia, ktorí sa vedia chopiť funkcie,“ dodal. Pripomenul, že predsedami krajov za OĽaNO sa stali Erika Jurinová v Žilinskom kraji a Jozef Viskupič v Trnavskom kraji. „Splnili sa dva kľúčové ciele. Dokážeme spájať a vieme sa dohodnúť a ukázali sme, že OĽaNO nie som len ja,“ uviedol.

Erika Jurinová povedala, že jej snahou je kraj spájať, urobiť z kraja súdržný celok. „Verím, že vieme urobiť pre ľudí veľmi dobré veci. Župa bude robiť transparentne. A tak, aby sa kraju pomohlo,“ povedala. Jozef Viskupič uviedol, že chce byť županom pre všetkých ľudí, ktorí v kraji žijú.

Kandidovali z presvedčenia

Veronika Remišová vyzvala premiéra Roberta Fica, aby nekládol novozvoleným predsedom polená pod nohy. „Oni sú čestní ľudia, poradia si s tým, ale bude hádzať polená pod nohy občanom,“ povedala.

Podľa nej Jurinová a Viskupič šli do volieb z presvedčenia, lebo chcú niečo dobré pre kraj a ľudí urobiť. „Nešli tam, aby získali teplé miesta,“ uzavrela.

Foto: Vlado Anjel