Regióny Ružinov Top

Materská škola Mamy Margity v Trnávke dostane dotáciu 45-tisíc eur

RUŽINOV – Ružinovskí poslanci schválili dotáciu 45-tisíc eur pre Materskú školu Mamy Margity v Trnávke. Rozhodli o tom na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

V dôvodovej správe návrhu na poskytnutie dotácie pre materskú školu sa uvádza, že v septembri nastúpilo do tejto školy päťdesiatpäť detí, z toho štyridsaťdeväť je z Ružinova. Dotáciu žiada materská škola najmä na začiatok svojej činnosti pre preklenutie obdobia od septembra 2017 do decembra 2017, pretože v tomto období nie je ešte súčasťou rozpočtu ministerstva školstva na predškolskú výchovu. Peniaze potrebuje škola najmä na mzdy učiteliek a čiastočne na prevádzkové náklady, na osadenie hracích prvkov a vybavenie materskej školy.

Materská škola a prvé viacgeneračné rodinné centrum Mamy Margity vzniklo v priestoroch bývalej strednej školy na Pavlovičovej ulici a jeho autormi je spoločenstvo Saleziánov dona Bosca. Škola a centrum dostali názov po Margite Occhienovej, matke zakladateľa saleziánov Jána Bosca. Rodinné centrum bude tvoriť Materské centrum Margarétka, materská škola, poradenské centrum Family garden a špecializované ambulancie s lekárňou. Pribudne tiež kaviareň a futbalové ihrisko s bežeckou dráhou. Rekonštrukcia bývalej školy na rodinné centrum si doteraz vyžiadala približne 700-tisíc eur.

Foto: Saleziánske dielo na Trnávke