Regióny Liptovský Mikuláš Top

Medvedica v Žiari vôbec nereagovala na ľudí! S videom je tu aj VAROVANIE Horskej záchrannej služby

ŽIAR – Horská Záchranná služba upozorňuje na dlhodobo zvýšený pohyb medveďov v ústí Žiarskej a Kamenistej doliny. Medvedica s dvoma mláďatami sa tam totiž veselo promenáduje aj počas bieleho dňa. Jeden z miestnych obyvateľov, len pred pár hodinami publikoval na sociálnej sieti video, ktoré zachytáva medveďov v tesnej blízkosti človeka. 

Zábery medvedice s dvoma mláďatami zverejnili na sociálnej sieti v nedeľu. Na videu je vidieť, ako sa statná medvedica prechádza popri ceste, v blízkosti staveniska. Od ľudí ju oddeľujú iba kovové zábrany. Na záberoch je ďalej vidieť príchod policajta, ktorého na miesto privolali miestni obyvatelia. Ani kráčajúci muž zákona medvedicu nijako nerozladil. Tá len nervózne prekračovala z miesta na miesto. Na uchu mala viditeľný žltý štítok.

Domáci aj turisti si môžu vydýchnuť. Vo Vysokých Tatrách odchytili problémovú medvedicu

Čo presne znamená sa nám zistiť nepodarilo. Video skončilo po pár sekundách, no ani na jeho konci nič nenasvedčovalo tomu, že by sa chytala na odchod. Varovanie Horskej záchrannej služby sa teda rozhodne neoplatí brať na ľahkú váhu, keďže medvedica podľa záberov, nemá pred ľuďmi žiadny rešpekt.

Zdroj: fb. Tomáš Kuco Kúcik

Ďalšieho medveďa videli domáci cez víkend v Smrečanoch. Ten narobil v dedine pod dolinou škodu. Nevedia však povedať, či sa jedná o toho istého, ktorý bol zachytený na kameru.

Zdroj: fb. Tomáš Kuco Kúcik

ŠOKUJÚCE správanie turistov v Tatrách! Z medveďa si urobili atrakciu

ÚTOK MEDVEĎA na Turci! Muž utekal s roztrhaným stehnom asi kilometer

ZÁSAHOVÝ TÍM V AKCII! Na nohy ich postavil problémový medveď