Regióny Trnava Senica

Mesto Senica prijalo novinky týkajúce sa regulácie vonkajšej reklamy

Nitra odstráni v tomto roku vyše 80 reklamných stavieb
Ilustračná foto. Zdroj: TASR/ Henrich Mišovič

SENICA – V rámci zmeny územného plánu, ktorú schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Senici, boli schválené novinky týkajúce sa regulácie vonkajšej reklamy na území mesta. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

 

Zmeny a doplnky územného plánu obsahujú nové pravidlá. “Tie usmerňujú, ako reklamu umiestňovať, aký môže mať tvar a veľkosť, aby jej vzhľad v uliciach mesta nebol rušivý. Pri každom type reklamy je konkrétne uvedené odporúčané umiestnenie, kompozícia či počet reklám,” uviedla  Moravcová. “Vďaka týmto odporúčaniam je možné zjednotiť označovanie prevádzok, dočasných prenosných zariadení, informačno-orientačného systému, reklamných lamiel, ako aj dočasných prenosných zariadení a podobne,” informoval Ladislav Michalka z mestského úradu.

Rozdelenie na zóny

Územie mesta Senica je na účely umiestňovania reklamných stavieb a reklamných, informačných a propagačných zariadení rozdelené na štyri zóny. Najprísnejšie podmienky sú v samotnom širšom centre mesta.

“Regulácia reklamných plôch má nielen estetický význam, ale aj bezpečnostný. Reklamné stavby sa nesmú umiestňovať v koridore dopravného značenia. Najnovšie už v obytnom území nebudú môcť byť osadené reklamné LED obrazovky, projektory či svetelné obrazovky. Zároveň pribudlo pravidlo, že každé zariadenie musí počas celej doby trvania byť označené menom a priezviskom, obchodným menom, názvom, ochrannou známkou alebo iným symbolom,” doplnil  Michalka. Nedodržiavanie a nerešpektovanie platných regulácií reklám bude možné kvalifikovať ako priestupok, respektíve správny delikt, za ktoré je možné uložiť pokutu.