Krimi Regióny Košice Top

MIMORIADNE FOTO TRAGICKÝ koniec pátrania po 15-ročnom DUŠANOVI? Polícia našla v rieke MŔTVE TELO! ŠOKUJÚCE, ako sa mal UTOPIŤ

Zdroj: Polícia SR, FB/Pohotovostný pátrací tím - KE kraj

KOŠICE – Policajní potápači z rieky Hornád vytiahli mužské telo. Polícia zisťuje, či patrí nezvestnému chlapcovi, 15-ročnému Dušanovi z Košíc. Informuje o tom košická krajská polícia.

Chlapec je nezvestný už od konca minulého roka. Druhý sviatok vianočný prijala polícia oznámenie o nezvestnosti 15-ročného chlapca z Košíc, ktorý bol naposledy videný 20.12.2023, kedy odišiel na neznáme miesto a odvtedy o sebe nepodal žiadnu správu.

Deň pred Silvestrom (30.12.) bolo v nočných hodinách prijaté oznámenie, že do zaparkovaného vozidla zn. Toyota v košickej mestskej časti Nad jazerom mali vniknúť 4 osoby. “Po príchode na miesto bolo od tam prítomných osôb zistené, že od uvedeného vozidla mali po chodníku utekať 4 osoby smerom k rieke Hornád, čo potvrdili aj tri osoby, ktoré priamo z rieky Hornád vytiahli policajti a poskytli im prvú pomoc. Štvrtá osoba v rieke ani v jej okolí nájdená nebola,” priblížili policajti.

Chlapec mal skočiť do jazera pri úteku pred políciou

Po vykonaní neodkladných procesných úkonov za prítomnosti zákonných zástupcov boli podozrivé osoby zo zadržania prepustené. Polícia prípad stále vyšetruje. Podozrivé osoby uviedli, že 4. osobou, ktorá spolu s nimi skočila do rieky, bol nezvestný 15-ročný tínedžer, po ktorom polícia vyhlásila pátranie 26.12.2023, ihneď po prijatí oznámenia o nezvestnosti.

Po nezvestnej osobe odvtedy pátrali policajti a dobrovoľníci nielen na súši, ale aj vo vode, taktiež u príbuzných, kamarátov, v nemocničných zariadeniach, ale aj ďalších miestach možného výskytu nezvestného, avšak s negatívnym výsledkom.

Zvrat v prípade prišiel včera (23.1.) popoludní, keď sa košickým policajným potápačom v spolupráci so špeciálnou záchrannou službou, ktorí vodný tok rieky Hornád prehľadávali na policajnom člne, podarilo nájsť telo osoby mužského pohlavia, nezistenej totožnosti a následne vytiahnuť z vody na breh.

Privolaný obhliadajúci lekár na mieste predbežne cudzie zavinenie vylúčil a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. “Aby však bolo možné s určitosťou potvrdiť, že ide o telo nezvestného 15-ročného tínedžera, je potrebné počkať na závery analýzy DNA,” uzatvára polícia.