Spoločnosť Kauzy Domáce

Najvyšší súd rozhoduje o väzbe pre sudkyňu Zuzanu Maruniakovú a podnikateľa Ladislava Mojžiša

Zdroj: TASR/ Henrich Mišovič

BRATISLAVA – Senát Najvyššieho súdu (NS) SR rozhoduje o sťažnosti prokurátora vo veci väzby pre sudkyňu Zuzanu Maruniakovú a podnikateľa Ladislava Mojžiša, ktorí sú obvinení z korupčných trestných činov v súvislosti s Marianom Kočnerom.

 

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia, ktoré má TASR k dispozícii, prijala Zuzana Maruniaková sprostredkovane cez Moniku Jankovskú bližšie nezistenú hotovosť od Mariana Kočnera. Malo ísť o odmenu za jej rozhodnutie v kauze jednej zo sporných zmeniek TV Markíza. Zuzana Maruniaková podľa obvinenia nevykonala riadne dokazovanie a neskúmala pravosť zmenky. Za falšovanie tej a ďalších troch zmeniek bol Marian Kočner neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody.

Ladislav Mojžiš je obvinený z podplácania. Polícia tvrdí, že mal odovzdať bývalému sudcovi Vladímirovi Sklenkovi, ktorý je v kauze ako svedok, obálku so sumou 5000 eur.

Pôvodne mal NS SR rozhodovať aj o väzbe pre Miriam Repáková, avšak Úrad špeciálnej prokuratúry vzal svoju žiadosť na jej väzobné stíhanie späť. Miriam Repáková je stíhaná v kauze Technopol Servis, v ktorej je obvinený po rokoch už aj Marian Kočner.

Trojica, ktorá vo štvrtok stojí pred NS SR nebola pôvodne vzaná do väzby Špecializovaným trestným súdom. Sťažnosť voči rozhodnutiu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.