Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

NÁRODNÁ BANKA VARUJE! POZOR na tieto lákavé ÚVERY: Ľahko prídete o PENIAZE

pozor, peniaze, banka
Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay

SLOVENSKO – S podvodníkmi sa v poslednom období doslova roztrhlo vrece. Zameriavajú sa pritom na tých najzraniteľnejších ľudí, ktorí len túžia po lepšom a krajšom živote. Národná banka Slovenska najnovšie informuje o podozrivých stránkach, ktoré ponúkajú úvery, no v skutočnosti vás môžu nepekne oklamať.

Dávajte si pozor na to, od koho si požičiavate peniaze. Keď už sa rozhodnete zobrať si úver, malo by to byť z dôveryhodnej inštitúcie. Národná banka Slovenska totiž upozorňuje na aktivity spoločnosti, ktorá vystupuje pod názvom Skupina SKO so sídlom 100 Pall Mall, St. James’s, London SW1Y 5NQ.


AKTUÁLNE Známa POISŤOVŇA na Slovensku KONČÍ! Banka jej ODOBRALA povolenie: Čo bude s klientmi?


Ako uvádza NBS na svojom webe, spoločnosť ponúka svoje služby prostredníctvom webových stránok https://skoskupina.com/ a https://firmahcb.online/. Ide pritom o možnosť získania úveru online, pričom má daná spoločnosť vopred požadovať úhradu poplatkov, údajne z dôvodu potreby nahlásenia poskytnutej pôžičky do NBS.

peniaze
Ilustračné foto | ZDROJ: Pixabay

“Činnosť spoločnosti v súčasnosti nepodlieha dohľadu NBS, spoločnosť nemá udelené žiadne povolenie NBS na výkon činnosti v oblasti finančného trhu na Slovensku a nie je zapísaná v žiadnom registri vedenom NBS. NBS súčasne nepožaduje úhradu akýchkoľvek poplatkov či doplatkov v tejto veci,” varuje NBS potenciálnych zákazníkov.

Národná banka Slovenska dlhodobo a pravidelne upozorňuje na hrozby a riziká, ktoré môžu striehnuť na Slovákov na finančnom trhu. Dobre preto zvážte, na akú inštitúciu sa obrátite. Oprávnenie na podnikanie jednotlivých subjektov si môžete preveriť na tejto stránke.