Regióny Nitra

Nemocnica v Leviciach obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti. ZDROJ: zoznam.sk

LEVICE – Po dvoch rokoch nútenej prestávky, súvisiacej s pandémiou COVID-19, obnovila Nemocnica Agel Levice činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Aktuálne má kapacitu 10 lôžok, ktorú plánuje nemocnica zvyšovať, informovala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Helena Dudášová. Obnovenie činnosti Domu ošetrovateľskej starostlivosti je podľa jej slov poslednou zložkou, ktorá znamená definitívny návrat nemocnice do bežného režimu spred pandémie.

 

Dom ošetrovateľskej starostlivosti poskytuje nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť, ošetrovateľskú rehabilitáciu a služby s nimi súvisiace osobám, ktorých zdravotný stav vyžaduje nepretržité poskytovanie ošetrovateľskej starostlivosti, nie je pritom potrebná sústavná zdravotná starostlivosť poskytovaná lekárom a nie je možné ju poskytovať v prirodzenom sociálnom prostredí. Dom ošetrovateľskej starostlivosti mal už pred pandémiou takmer stopercentnú vyťaženosť, potvrdila hovorkyňa Agel SK Martina Pavliková.

Klientmi zariadenia boli najmä pacienti s imobilizačným syndrómom, chronickým dekompenzovaným ochorením, neurologickým ochorením, po operačnom výkone, po úraze s obmedzenou hybnosťou, s narušenou integritou kože alebo iným zdravotným problémom. Pobyt vždy musí odporučiť lekár. “V prípade dostupnosti lôžok prijímame aj pacientov z domáceho prostredia na základe odporúčania obvodného lekára a čakateľov na umiestnenie do zariadení sociálnych služieb. Vieme tiež pomôcť aj s krátkodobými pobytmi v prípade, ak sa príbuzní nemôžu z rôznych dôvodov starať o svojho blízkeho,” povedala Dudášová.