Regióny Prešov Top

OBROVSKÁ STRATA Zomreli dve pedagogické IKONY: Študenti ich MILOVALI aj rešpektovali

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, VRANOV NAD TOPĽOV – Rady školstva opustili muži, ktorí svojím pedagogickým prístupom, osobným nadhľadom a manažérskymi schopnosťami očarili nielen svojich študentov. S rešpektom a úctou sa verejne rozlúčili kolegovia so svojimi bývalými riaditeľmi, a to s Jaroslavov Kubincom, ktorý pôsobil na Gymnáziu Michala Miloslava Hodžu v Liptovskom Mikuláši a riaditeľom Pavlom Butkovským, ktorý pôsobil na ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou.

 

Na večnosť sa pobral bývalý riaditeľ Gymnázia Michala Miloslava Hodžu v Liptovskom Mikuláši Jaroslav Kubinec. Svojich priateľov, známych a blízkych opustil v nedeľu 2. apríla 2023 vo veku 81 rokov. Spočiatku bol učiteľom fyziky a vychovával a vzdelával budúce generácie, neskôr v rokoch 1991 – 2002 sa stal riaditeľom menovaného gymnázia. Jeho kolegovia si na neho spomínajú ako na človeka, ktorý napriek veku a chorobe bol vždy plný optimizmu, nadhľadu, humoru a dokázal ľudí potešiť i povzbudiť.

Posledné slová mu zanechali na sociálnych sieťach aj jeho bývalí študenti. Bývala žiačka Jolana píše: “Je mi to veľmi ľúto, mala som pána profesora veľmi rada.” Jaroslav Kubinec bol pre mnohých aj  vzorom: “Odišiel dobrý, múdry človek, ktorý nám bol príkladom. Zbohom, pán profesor triedny, ďakujeme za všetko, čo ste nás naučil,”  napísala Alena. Jaroslav Kubinec si dokázal poradiť aj s nerozvážnymi tínedžermi, ako píše Ján: “V mojej pamäti ostane empatický, dobrosrdečný muž, s chápajúcim a zhovievavým úsmevom na tvári nad nami rebelmi.”