Regióny Žilina Námestovo Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Miro kladivom BRUTÁLNE zavraždil Štefániu! Zostalo po nej 7 DETÍ: Už to nie je náš otec, ODKAZUJE mu dcéra Erika

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

ZÁKAMENNÉ – Rodina a obec sa ešte stále spamätávajú z tragédie, ktorá sa v Zákamennom (okres Námestovo) udiala 18. novembra 2022. Niečo také nikto predtým nezažil. Miroslav násilím odtiahol svoju manželku Štefániu do garáže, kde ju kladivom viackrát udrel do hlavy. Týmto zraneniam matka podľahla a zostalo po nej 7 detí. Čo je s nimi teraz?

Túto tragédiu si pripomenul portál Žilinak, ktorý sa porozprával s Erikou, jednou zo sirôt. Práve Erika sa ako druhá najstaršia zo súrodencov stará aj o ostatných. V jednom rodinnom dome bývajú až desiati, spolu aj s jej manželom a dvoma vlastnými deťmi. Ako sama priznala, nie je to vždy jednoduché, ale keďže sú všetci spolu, zvládli to o čosi jednoduchšie. Našli si svoj systém, vďaka ktorému fungujú.

Dvaja súrodenci sú už dospelí, no štyria stále nedosiahli plnoletosť, a tak sú odkázaní na svojich súrodencov, a predovšetkým na Eriku. Najmladší Roman bude mať len 8 rokov. Erika tak zastáva úlohu matky a po tragédii do toho bola priam hodená.


Muž brutálne ZAVRAŽDIL matku 7 detí! Jedna z dcér PREHOVORILA: Z jej slov behá mráz po chrbte


Najhoršie zo všetkého bolo zosúladiť potreby každého člena domácnosti, keďže každé dieťa má iný vek a je preto potrebné inak s nimi komunikovať. Mladší súrodenci ale, našťastie, pomáhajú aj s chodom domácnosti.

„Najťažšie je to, že sme z hodiny na hodinu boli vhodení do života niekoho iného. Máme malé deti s manželom a na toto všetko sme mali byť pripravovaní postupne. Ako by naše deti rástli, aj my by sme sa učili vychovávať a prispôsobovať im. Ale zrazu sme dostali zabehnutý život niekoho iného. Museli sme rýchlo nastúpiť na idúci vlak bez toho, aby sme mali čas sa na to pripraviť,“ prezradila Erika pre Žilinak.

Pomáhajú cudzí ľudia aj obyvatelia obce

Obec Zákamenné má na svojom webe stále oznam o zriadení účtu, ktorý je určený sirotám zasiahnutým touto hroznou tragédiou. Keďže ide o veľkú rodinu, je prirodzené, že peňazí nazvyš nemajú a robia všetko pre to, aby si mohli dovoliť to, čo potrebujú. Preto im občas pomáhajú známi, príbuzní, ale aj cudzí ľudia a rôzne organizácie. Ak chcete deťom pomôcť, môžete im finančný príspevok poslať na uvedený účet.

zbierka
Pre rodinu je vytvorená aj zbierka. Zdroj: zakamenne.sk

„Rodina pri nás stojí a cítime v nej oporu. Každý, kto nás stretne, je vždy milý a chce aspoň slovkom potešiť. Ale nájdu sa aj takí, ktorí závidia dokonca aj takéto nešťastie a neprajú nám. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí nám pomáhajú akokoľvek,” dodala Erika.

Čo sa týka ich otca, ten sa počas tragédie snažil spáchať samovraždu, avšak podarilo sa ho zachrániť. Postavil sa pred súd, ktorý mu vymeral 20 rokov pobytu za mrežami a taktiež psychiatrické liečenie. Súdu sa cez leto zúčastnili aj deti, avšak Miroslava už za svojho otca nepovažujú.

„Vidieť po niekoľkých mesiacoch človeka, ktorého sme kedysi volali otec a ktorý nás tak bezcitne uvrhol všetkých do bolesti, trápenia a doživotnej traumy, bolo pre nás veľmi bolestivé. No tiež sme sa len uistili, že už viac nie je pre nás otec. Stretnúť sa s ním už neplánujeme. Nemáme dôvod. Nie je to zlodej. Je to vrah našej mamy,“ uviedla Erika na záver.