Regióny Žilina Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Silného a zdravého chlapa ZABILA CHOROBA za 48 hodín! Rodina je OTRASENÁ: Čo sa stalo?

Milovaný dedo zomrel do pár hodín od choroby. Zdroj: Facebook

ŽILINA – Všade už na nás dýcha atmosféra Vianoc. Pre túto rodinu to ale nebudú tie najšťastnejšie. Na svoju poslednú púť odišiel milovaný manžel, otec a dedko. Len nedávno dal výpoveď v práci, aby si mohol užívať život. Vtedy ešte nikto netušil, že už o pár dní ho v priebehu 48 hodín na druhý svet odvedie Covid.

Tragédiu, ktorá zasiahla túto rodinu krátko pred Vianocami, by nechcel zažiť asi nikto. Dcéra Eva sa verejne poslednýkrát dojemne rozlúčila so svojím otcom. “Ahoj, tati,” začína svoju dojemnú spoveď.

Otec jej pred týždňom písal, že dáva konečne výpoveď v práci. Mal totiž už úctyhodných 69 rokov. “Povedala som si konečne,” píše dcéra. Otec sa cítil ešte plný života a energie, nič nenasvedčovalo tragickej udalosti, ktorá sa mu stala. Dcére dokonca povedal, že je jej kedykoľvek k dispozícii a príde im aj pomôcť s ich malými deťmi, keď to budú potrebovať.

Dedko si vnúčatá dlho neužil

Evin otec o pár dní na to ochorel. Diagnóza bola Covid. Celá choroba mala veľmi rýchly priebeh a pre rodinu skončila najhoršie ako mohla. “Od Tvojich prvých príznakov až po Tvoj posledný výdych to boli tiež dva dni, ale to bolo neskutočne rýchle. Nedokážeme sa z toho spamätať,” píše zronená dcéra po dvoch dňoch od otcovej smrti.

Vnúčatá si preto dedo po ukončení práce dlho neužil. Bolo to doslova iba pár dní: “Som rada, že si tých pár dní pred Tvojím posledným dňom ešte stihol byť s nami.” Na svoju poslednú púť po veľmi ťažkom priebehu choroby odišiel 05. decembra 2023.

Dojímavé slová dcéry trhajú srdce

Smutná dcéra sa z tejto tragickej udalosti veľmi ťažko spamätáva. Celú situáciu musí vysvetľovať aj milovaným deťom, ktoré svojho dedka už neuvidia. “Naše deti Ťa neskutočne milujú. Šimi to znáša veľmi ťažko a bude si Ťa navždy pamätať. Samko a Miška sú ešte malí, ale vždy Ťa budeme spomínať, aby nikdy nezabudli. Už s nimi nepôjdeš opekať na záhradu, ani sa z balkóna pozerať na hviezdy. Nevezmeš ich všetkých do lesoparku, ani do Pralinky. Skúsime im to všetko vynahradiť,” vylieva si svoje srdce.

Dedo mal ešte veľké plány do života, ktoré ale už nestihne zrealizovať. Túžil sa pokochať pohľadom na Sibír. Chcel dokonca absolvovať aj transsibírsku magistrálu vlakom. Bol to jeden z jeho najväčších snov.

Na konci Eva posiela odkaz všetkým, ktorý spochybňujú nebezpečenstvo ochorenia Covid. “PS: Ak mi ešte niekto povie, že Covid je len taká chrípočka, rozpoviem mu príbeh o tom, ako v priebehu 48 hodín zomrel relatívne zdravý a silný chlap,” odkazuje všetkým.