Politika Domáce

Očakáva, že naši europoslanci budú aktívnejší vo vnútornej politike, myslí si poslanec Klus

Poslanec Martin Klus - Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA – Opozičný poslanec Martin Klus (SaS) od našich nových europoslancov očakáva, že budú aktívnejší vo vnútornej politike. Uviedol to v rozhovore pre s tým, že v rokovacej miestnosti Výboru NR SR pre európske záležitosti sú pre nich pripravené miesta, aby prišli. 

„Môžu prísť a aktívne sa zapojiť do práce nášho výboru. Stretávali sme ich tam veľmi výnimočne. Bol by som rád, keby sa poslanci Európskeho parlamentu vyjadrili k niektorým témam a vniesli do diskusie možno aj bruselský rozmer,“ dodal Klus.

Podpredseda európskeho výboru od nich rovnako očakáva, že budú aktívne vystupovať vo svojich výboroch v europarlamente. „Je mi ľúto, že poslanci z iných krajín sa zaujímajú aj o vážne témy v zahraničnej politike. Naši sa týmto témam venujú zriedka,“ povedal opozičný poslanec.

Slovensko v novom Európskom parlamente zastupujú členovia piatich politických strán. Kresiel europoslancov sa v utorok 2. júla ujali za koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu Michal Šimečka, Michal Wiezik, Martin Hojsík a Vladimír Bilčík. Smer budú v EP zastupovať Monika Beňová, Miroslav Číž a Robert Hajšel. ĽSNS budú reprezentovať Milan Uhrík a Miroslav Radačovský. Za KDH do EP nastúpi Ivan Štefanec a po brexite aj Miriam Lexmann. Za SaS budú v europarlamente sedieť Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca. Hnutie OĽaNO bude zastupovať Peter Pollák.