Očakáva, že naši europoslanci budú aktívnejší vo vnútornej politike, myslí si poslanec Klus

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Opozičný poslanec Martin Klus (SaS) od našich nových europoslancov očakáva, že budú aktívnejší vo vnútornej politike. Uviedol to v rozhovore pre s tým, že v rokovacej miestnosti Výboru NR SR pre európske záležitosti sú pre nich pripravené miesta, aby prišli. 

„Môžu prísť a aktívne sa zapojiť do práce nášho výboru. Stretávali sme ich tam veľmi výnimočne. Bol by som rád, keby sa poslanci Európskeho parlamentu vyjadrili k niektorým témam a vniesli do diskusie možno aj bruselský rozmer,“ dodal Klus.

Podpredseda európskeho výboru od nich rovnako očakáva, že budú aktívne vystupovať vo svojich výboroch v europarlamente. „Je mi ľúto, že poslanci z iných krajín sa zaujímajú aj o vážne témy v zahraničnej politike. Naši sa týmto témam venujú zriedka,“ povedal opozičný poslanec.

Slovensko v novom Európskom parlamente zastupujú členovia piatich politických strán. Kresiel europoslancov sa v utorok 2. júla ujali za koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu Michal Šimečka, Michal Wiezik, Martin Hojsík a Vladimír Bilčík. Smer budú v EP zastupovať Monika Beňová, Miroslav Číž a Robert Hajšel. ĽSNS budú reprezentovať Milan Uhrík a Miroslav Radačovský. Za KDH do EP nastúpi Ivan Štefanec a po brexite aj Miriam Lexmann. Za SaS budú v europarlamente sedieť Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca. Hnutie OĽaNO bude zastupovať Peter Pollák.

Viac o téme: , Europarlament, europoslanci, Martin Klus

Súvisiace články