Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Pokutovaní Slováci! Za TOTO ich policajti KASÍRUJÚ jedna radosť: Viete, koľko EUR si môžu od vás vypýtať?

policajná kontrola, polícia
Ilustračná foto. ZDROJ: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

SLOVENSKO – Polícia Slovenskej republiky takmer každý deň rozdá desiatky pokút. Slováci sú naozaj nepoučiteľní, pretože sa pravidelne dopúšťajú rôznych priestupkov. Spomedzi nich najviac vytŕča jeden konkrétny. Viete, s čím majú vodiči najväčší problém?

 

Oddelenie komunikácie Prezídia Policajného zboru pre zRegiónu.sk prezradilo, že za rok 2022 bolo vodičom na mieste uložených neuveriteľných 336 977 blokových pokút. To je v priemere približne 920 pokút na každý jeden deň v roku. Ide o naozaj alarmujúce číslo, ktoré je vizitkou toho, že slovenskí šoféri sú naozaj nepoučiteľní a že pravidelné policajné kontroly sú viac než potrebné.

polícia
Ilustračná foto. ZDROJ: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Vodičom robí problémy najmä rýchlosť

“Najčastejším priestupkom vodičov v roku 2022 bolo prekročenie maximálne povolenej rýchlosti jazdy, čo predstavuje 225 422 prípadov,” uviedlo tiež oddelenie komunikácie. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by na Slovensku už čoskoro mali pribudnúť nové radary. Tie môžu dokonca priniesť ešte viac pokút, ak sa vodiči nezačnú správať tak, ako im to zákon prikazuje.


Nekompromisné pokuty! KOMPLETNÝ PREHĽAD stoviek nových RADAROV: Pozrite sa, kde vás policajti rýchlo “skasírujú”


Viete vôbec, aká vysoká pokuta vám pro prekročení rýchlosti hrozí? Na stránke Ministerstva vnútra SR si môžete stiahnuť kompletný sadzobník pokút, v ktorom okrem rýchlostí nájdete aj iné priestupky spolu s cenami, ktoré od vás policajti môžu vyžiadať. Jazdite bezpečne a dodržiavajte predpisy!

prekročenie rýchlosti, pokuty
Sadzobník pokút za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. ZDROJ: Ministerstvo vnútra SR