Regióny Trnava Skalica

Polícia preveruje napadnutie hudobníka v jednom z klubov

Člena skupiny Berlin Manson mali napadnúť v klube, v ktorom hrala aj Slobodná Európa. Zdroj: FB/Slobodná Európa

SKALICA – Polícia preveruje napadnutie hudobníka skupiny Berlin Manson, ku ktorému malo dôjsť v klube Orlovňa v Skalici.

Polícia prípad preveruje s podozrením na ublíženie na zdraví a výtržníctvo. “Vzhľadom na vykonávanie prvotných úkonov zatiaľ nie je možné poskytnúť bližšie informácie,” doplnila pre TASR Linkešová. Incident potvrdil organizátor podujatia. “Je nám to veľmi ľúto a do budúcnosti spravíme všetko pre to, aby sa podobné incidenty už neopakovali,” uviedol organizátor podujatia občianske združenie Informačné a konzultačné centrum Dvere Skalica. Na sobotnom koncerte v skalickom klube vystupovala skupina Slobodná Európa. Na sociálnej sieti uviedla, že došlo k fyzickému napadnutiu skupiny Berlin Manson a spevák mal utrpieť ťažké zranenie. ” Ako je o nás všeobecne známe z našich postojov a vyjadrení, sme skupina, ktorá sa výrazne vymedzuje voči akýmkoľvek prejavom nacizmu, rasizmu, xenofóbie a homofóbie. Z toho dôvodu máme na našich koncertoch už dlhodobo pokoj od podobných prejavov. Až do sobotného koncertu v Skalici, na ktorý zavítalo aj pár homofóbnych primitívov, ktorý fyzicky napadli skupinu Berlín Manson a spevákovi spôsobil ťažké zranenie.
Je nám to veľmi ľúto, chlapcom z Berlín Manson sa veľmi ospravedlňujeme, prajeme všetko dobré a skoré uzdravenie. Zároveň by sme radi odkázali všetkým náckom, ktorí stále nepochopili, že naša skupina patrí na opačnú stranu barikády, aby na naše koncerty nechodili,” napísali na sociálnej sieti členovia kapely Slobodná Európa.

V klube mali napadnúť jedného z členov skupiny Berlin Manson Zdroj: FB/Berlin Manson