Regióny Bratislava Banská Bystrica Revúca

Zabíjala pomsta? Muž vrazil do auta exprartnerky a zabil ju! ŠOKUJÚCE Zostáva na SLOBODE

Mariána, ktorý nárazom usmrtil svoju expartnerku budú stíhať na slobode. Zdroj: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj, FB:MV

BRATISLAVA – Obvinený Marian V., podozrivý z úmyselného spôsobenia tragickej dopravnej nehody, pri ktorej zomrela jeho expriateľka Irina, bude stíhaný na slobode. Na pondelkovom verejnom zasadnutí o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu.

 

Tragédia sa odohrala v polovici júla podvečer medzi Revúcou a obcou Muránska Dlhá Lúka. Podnikateľ Marián V. doteraz z nezistených dôvodov na svojom luxusnom BMW prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim starším autom, ktoré v tom čase šoférovala jeho expartnerka. Tá, žiaľ, pri nehode utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.

Najvyšší súd síce nespochybnil, že sa môže preukázať úmysel obvineného spáchať úkladnú vraždu, predseda senátu však pripustil možnosť, “že takéto konanie bolo zo strany obvineného skratové”. Prokurátor návrh na vzatie obvineného do útekovej väzby zdôvodňoval hrozbou vysokého trestu. Poukázal na to, že sestra a mladšia dcéra obvineného žijú v zahraničí. Obvinený nebol na pondelkovom verejnom zasadnutí osobne prítomný. Marian V. čelí obvineniu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Čelnú zrážku mal podľa prokuratúry uskutočniť z pomsty.

Dôkazná situácia je podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica mimoriadne silná. “Kamerové záznamy preukazujú, že sa na rovnom úseku cesty pripravoval na čelnú zrážku s vozidlom idúcim v protismere,” priblížil. Obvinenému hrozí v prípade preukázania viny 25-ročný trest väzenia až doživotie. “Z doteraz zdokumentovaných dôkazov je zrejmé, že mal obvinený vopred uváženú pohnútku. Dokonca sa s bratom poškodenej aj lúčil,” zdôraznil Lipšic s tým, že obvinený zisťoval aj to, či bude poškodená vo vozidle sama.

 

Auto, v ktorom sedela Irina. Zdroj: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj

Bezprostredným motívom mohol byť predaj rodinného domu, ktorý bol síce napísaný na poškodenú, ale pôvodne bol darovaný Marianovi V. “On sa o tejto skutočnosti dozvedel dva dni predtým, ako spáchal skutok,” podotkol špeciálny prokurátor. Obhajca Mariana V. Ladislav Csákó zásadne nesúhlasí s názorom, že by neexistovalo iné vysvetlenie príčiny dopravnej nehody ako úmyselné zavinenie. “Obvinený poškodenú hľadal, zastavil sa pritom na viacerých miestach. Preto je logicky odôvodnené, že sa s vozidlom otáčal,” zdôraznil.

Dopravná nehoda bola podľa obhajcu vecou náhody. “Nebolo to žiadne úmyselné konanie, ani len skratové, aj keď to pán predseda senátu na dnešnom úkone naznačil,” podotkol s tým, že jeho klient sa nemohol na verejnom zasadnutí zúčastniť zo zdravotných dôvodov.