POZOR Nikam sa NEDOVOLÁTE, fungovať NEBUDE ani INTERNET! SLOVÁKOV zasiahnu VÝPADKY siete na viac ako celý MESIAC: Vieme podrobnosti

SLOVENSKO – Práce na modernizácii mobilných sietí počas januára a februára pocítia zákazníci operátora Orange na celom Slovensku. V súvislosti s vypínaním 3G siete bude mať krátkodobé výpadky signálu hlasových a dátových sietí.

Mobilní operátori postupne vypínajú 3G sieť a prechádzajú na modernejšie generácie sietí (4G a 5G). Kým Telekom 3G sieť vypol už počas novembra, postupne ho nasleduje Orange a od januára sa má pridať taktiež O2.

V súvislosti s prácami spojenými s vypínania 3G siete musia s obmedzeniami počítať v najbližšom čase zákazníci operátora Orange. Ako informuje operátor, tieto práce „môžu mať krátky 20-minútový dopad aj hlasovú alebo dátovú sieť. Práce budú prebiehať v nočných hodinách (približne v čase 0:00 – 6:00)“. Odstávky sa dotknú používateľ všetkých typov sietí. Výpadky sú naplánované od 18. januára až do 22. februára.

Konkrétne termíny výpadkov nájdete v tabuľke nižšie.

Zdroj: Orange.sk

Čo robiť, ak po odstávke nebudete mať signál?

V stanovenom dátume nastane v rozmedzí 0:00 – 6:00 krátkodobý výpadok signálu na maximálne 20 minút. „Následne by sa malo vaše zariadenie automaticky znovu prihlásiť do siete. Ak sa tak nestane, skúste zariadenie vypnúť a zapnúť,“ odporúča zákazníkom Orange. Ak to nepomôže, obrátiť sa treba na technickú podporu dostupnú na čísle 0800 500 555 (dostupná každý deň od 7:00 do 22:00).

Viac o téme: mobilní operátori, Orange, vypínanie 3g siete

Súvisiace články