Regióny Bratislava

POZOR V TÝCHTO okresoch môže byť aj naďalej veterno, tvoriť sa môžu aj snehové jazyky

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

BRATISLAVA – So silnejším vetrom na horách treba počítať aj v noci i v nedeľu (28. 1.). Pripomína to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Informuje o tom na svojom webe. Výstrahy druhého stupňa platia pre okresy Tvrdošín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Brezno a Banská Bystrica.

V polohách nad 1500 metrov môže lokálne dosiahnuť vietor v nárazoch rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu (km/h), v priemere 90 až 105 km/h), čo je silná až mohutná víchrica. Cez deň sa môže rýchlosť vetra o niečo znížiť. Výstrahy prvého stupňa platia predbežne pre okresy Námestovo, Dolný Kubín, Žilina a Martin.

Vietor tam môže dosiahnuť v nárazoch miestami rýchlosť 110 až 135 km/h, v priemere 70 až 85 km/h, čo predstavuje víchricu. Vo viacerých severných okresoch sa zároveň môžu aj naďalej vytvárať snehové jazyky a záveje. Výstrahy prvého stupňa platia pre takmer celý Žilinský kraj, s výnimkou Bytče. Rovnako platia aj pre okresy Banská Bystrica, Brezno, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa.