Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Banská Bystrica Prešov Košice Top

Právnik OKRADOL 10 rodín o BYTY, muž spáva v lese! Zničená matka prosí o pomoc: Ja nežijem, iba plačem, to vážne si môže ktokoľvek VZIAŤ čo sa mu zachce?

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Pavol Ďurčo, Freepik

BRATISLAVA – Príbeh, ako zo zlého sna, vyrozprávala jedna z obyvateliek bytov v Bratislave, o ktoré ich mal okradnúť právnik Jozef N. Ako podotýka, obral ich doslova o všetko a zničil im životy. Na polícii však neuspeli. 

“Ešte donedávna som verila aspoň v malú spravodlivosť v tomto štáte. Dnes už neverím, že nejaká vôbec existuje,” začína svoje rozprávanie žena a matka chorého dieťa. Svoj príbeh a zúfalú prosbu o pomoc zverejnila prostredníctvom stránky Nekŕmte nás odpadom.

Právnik, podľa jej slov, okradol o byty minimálne 10 rodín. Niektoré už aj stihol dať vysťahovať, jeden muž dokonca spáva v lese. To, že vlastníci prišli byty aj o pozemok, a to bez ich vedomia, bol obrovský šok. “Iba náhodou sme sa dozvedeli, že už nie sme na liste vlastníctva. Všetci poškodení vypovedali rovnako. Nik nechcel svoj byt predať za nevýhodných podmienok,” hovorí.

Vyšetrovanie zastavili, skutok nie je trestný čin

Ďalší šok prišiel len nedávno. “Podali sme aj trestné oznámenie, vyšetrovalo sa to päť rokov a pred pár dňami to zastavili pre nesplnenie podmienok na trestný čin. Neboli sme ani vyplatení. To vážne si dnes môže ktokoľvek vziať, čo sa mu zachce?” pýta sa poškodená, ktorá zo situácie nedokáže nájsť východisko.

Dovolať sa spravodlivosti snažili s pomocnou rukou advokátov, avšak márne. “Hľadali sme právnika, ktorý by nám pomohol v rámci našich možností a posledný, čo mal spísať odvolanie, to naťahoval až do skončenia lehoty na podanie. Ďalší jeho priateľ? Iné vysvetlenie nemám,” vraví žena.

Nevládzem, nežijem, choré dieťa neznesiteľne trpí

Jej životnú situáciu komplikuje zdravotný stav jedného z dvoch detí. “Dieťa mi trpí neznesiteľnými bolesťami, záchvatmi a kolapsami. Obávam sa, že skončíme na ulici len preto, že nemáme na právnika. Nespávam, nejem. Plačem dni aj noci. Trápim sa a ten pocit zúfalstva a beznádeje ma zožiera ako kyselina. Nielenže sa trápim pre dieťa, ktorému neviem pomôcť, ale aj o to, čo s nami bude. Ja už nevládzem, nežijem,” hovorí zúfalá žena.

Dúfa, že sa nájde niekto, kto poškodených zastúpi a postaví sa proti svojmu kolegovi právnikovi. “On vie, ako sa z toho dostať, zničil nám životy, vzal si to, čo naše generácie budovali,” dodáva. Zároveň vyzýva všetkých, aby boli opatrní a kontrolovali si list vlastníctva v katastri.