Regióny Košice

Pre ľudí bez domova v Košiciach opäť pripravili tradičné veľkonočné posedenie

Pre bezdomovcov pripravujú tradičné veľkonočné posedenie. ZDROJ: pixabay

KOŠICE – Arcidiecézna charita Košice v utorok pripravila približne pre 120 ľudí bez domova tradičné veľkonočné posedenie. Predtým sa v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici v Košiciach uskutočnila aj svätá omša, ktorú celebroval košický arcibiskup-metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober.

 

“Pripravujeme sa na príchod veľkonočných sviatkov v spoločnosti nielen prijímateľov, ale aj našich podporovateľov,” povedala vedúca charitného domu Soňa Hlaváčová s tým, že ľudí bez vlastného prístrešia na znak solidarity obslúžili pozvaní hostia, ktorými boli napríklad aj zástupcovia samospráv. Na stole nechýbali typické jedlá, ako napríklad veľkonočná hrudka či klobásy.

V charitnom dome aktuálne žije 84 ľudí. Na posedení sa zúčastnili aj prijímatelia sociálnych služieb z nocľahárne na Fialkovej ulici či ďalší. Pripravili tiež výstavu svojich handmade výrobkov, ako napríklad mydlá v tvare zajačikov či voňavé vankúšiky. “Spätná väzba od ľudí, keď to niekto od nich kúpi, je neopísateľná. Pre nich je to zadosťučinenie, že ich práca je ocenená. Sú veľmi vďační,” dodala.

Bober pripomenul, že svätou omšou a posedením pri spoločnom stole chcú povzbudiť ľudí na okraji spoločnosti, aby tieto dni prežívali ako tí, ktorí hľadajú svoje miesto v tomto svete, ako aj cieľ putovania. “Preto sme tu, aby sme im tie veci priblížili a spolu s nimi trošku premýšľali nad vlastným životom a delili sa zo svojej dobroty, bohatstva aj skúseností. Obraz Veľkej noci je aj o človeku. Byť človekom je veľká vec. Zostať človekom pri rôznych stratách je veľká šanca, preto im s tým musíme pomôcť,” povedal.