Regióny Košice Top

PREHOVORIL mestský poslanec, ktorý mal opitý OHROZOVAŤ svoju 5-ročnú DCÉRKU! Policajti ma vytiahli len v GATIACH, všetko bolo inak

Zdroj: Facebook/Michal Djordjevič

KOŠICE – V sobotu večer sa v Košiciach odohral kuriózny prípad. Policajti špecializovaného útvaru tam mali zasahovať v jednom z bytov na Kuzmányho sídlisku na Tatranskej ulici. Hlavným aktérom pritom bol známy mestský poslanec.

O tomto prípade informoval Korzár, podľa ktorého zistení mal byť hlavným aktérom diania mestský poslanec Michal Djordjevič, ktorý je aj členom predstavenstva Dopravného podniku mesta Košice. Ten sa však bráni. Vraví, že z funkcie neodstúpi, pretože sa to stalo inak.

Čo sa v byte odohralo?

Polícia v sobotu po 19. hodine obdržala oznámenie na tiesňovú linku, z ktorého vychádzalo, že v jednom z bytov sa nachádza muž s dieťaťom v ohrození života a zdravia. Volajúcou mala byť matka 5-ročného dievčatka, bývalá partnerka Djordjeviča. Tú upovedomil otec poslanca, ktorý ho bol v byte pozrieť. Poslanec vraj pil alkohol a pohádali sa, pričom vraj došlo aj k vyhrážkam s nožom v ruke zo strany Djordjeviča.

Všetko to malé dievčatko videlo. Podarilo sa jej dokonca zavolať svojej mame cez videohovor a dievčatko vraj žiadalo mamu, aby ju prišla zachrániť. V pozadí malo byť počuť krik otca, že vyskočí z okna. Zároveň mal z balkóna podľa Korzára vyhadzovať dcérine hračky.

Michal Djordjevič
Poslanec Michal Djordjevič. Zdroj: Facebook/Michal Djordjevič

Pred príchodom polície zaspal

Matka dievčatka spolu s otcom poslanca čakali pred blokom na príchod polície. Počas ďalšieho videohovoru sa zistilo, že dcéra s otcom sú v spálni, pričom poslanec mal zaspať. Jeho otec teda odomkol dvere, aby vpustil dnu políciu a dievčatko urýchlene odniesli do bezpečia k mame.

„Policajti špecializovaného útvaru po otvorení bytu príbuzným vošli dnu, dieťa odovzdali do bezpečia, a muža za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali,“ uviedla pre Korzár policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Djordjevič mal skončil hospitalizovaný na psychiatrii.

Reakcia poslanca: Neodstúpim, stalo sa to inak

Poslanec sa po medializovaní prípadu prišiel s vlastnou verziou, čo sa v byte malo stať. Prehovoril pre denník Korzár. Udalosť považuje za vyvrcholenie hádok medzi expartnermi o čas strávený s ich malou dcérou, ktoré im prerástli cez hlavu. Opisuje, že v daný deň jeho bývalá partnerka mu priniesla dieťa napoludnie s tým, aby nikam nechodili pre zápal pľúc malej. „Lenže decko sa doma nudilo, chcelo sa ísť hrať von. Išli sme preto do detského kútika v obchodnom centre”, hovorí Djordjevič.

Matka dieťaťa sa mu však údajne mala medzitým ozvať, že už je na ceste po dcéru. „Odpovedal som jej, aby ešte nechodila. Reagovala, že skončím v ´cepezetke´ (cela policajného zaistenia – pozn. red.). Celú komunikáciu mám v telefóne. Čiže už vtedy sa mi vyhrážala, že príde s policajtmi. Zvonila u mňa doma, ja som jej však neotváral a dal som nahlas zvuk rozprávky, ktoré sme pozerali,“ uviedol poslanec.

Brali ma v gatiach, ale nepil som, tvrdí

Neskôr mu mala matka ich dieťaťa volať s tým, že zavolala políciu. „Bez toho, aby im oznámila ohrozenie ľudí v byte, by sa do vnútra nikto nedostal,“ uviedol Djordjevič. Zároveň odmieta vyhrážanie sa samovraždou. „Veď mám malú dcéru, ktorú nemá kto živiť. Ako by som si mohol siahnuť na život? Je pre mňa tým najcennejším, čo v živote mám,“ vraví poslanec. Zároveň tvrdí, že počas videohovoru dcéry nepadlo ani slovo o tom, aby ju prišla mamka zachraňovať.

Potvrdil, že keď vstúpila polícia do bytu, boli s dcérou v posteli. Vylúčil ale, že by počas pobytu s dcérou pil nejaký alkohol. „Uspával som ju v posteli, no prišla jej mama, vzala ju, za ňou prišli do izby policajti, ktorí na mňa naskákali a spútali ma. Určite som ich pri tom nevítal s koláčmi, ale padlo tam niekoľko nadávok. Dá sa povedať, že som kládol odpor, nebol som konformný, že mi nasadzujú putá. Potom ma v gatiach, v ktorých som bol, odviedli na ošetrenie. To je celý príbeh,“ opísal záver policajného zásahu.

Avizuje, že kvôli starostlivosti o dcéru chce obrátiť na súd. Nad politickým vyvodzovaním zodpovednosti však mestský a miestny poslanec a zároveň člen predstavenstva Dopravného podniku mesta Košice neuvažuje.