Regióny Domáce Top

Schyľuje sa k ďalším PROTESTOM NA HRANICIACH, ktoré môžu skomplikovať dopravu

Ilustračná foto. Zdroj: / TASR - František Iván

BRATISLAVA – Odporcovia očkovania na sociálnych sieťach avizujú, že sa schyľuje k ďalšiemu protestu, ktorý sa má uskutočniť už dnes. Podobné protesty sa konali aj v minulých týždňoch a skomplikovali dopravu na viacerých hraničných priechodoch. Aj preto prinášame zoznam miest, na ktorých sú protesty plánované. V prípade, že sa skutočne uskutočnia, dá sa očakávať zhoršenie dopravnej situácie.

 

Na sociálnych sieťach sa objavil leták, ktorým ľudia oznamujú, že dnes 21.7. 2021 o 17:00 hodine sa uskutoční protest, ktorým chcú zablokovať hraničné priechody: Čunovo – Rajka, Jarovce – Kittsee, Šahy – Parassapuszta, Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Šiatorská Bukovinka – Somosköújfalu.

Organizácia blokády na hraniciach je však chaotická. O pár hodín sa totiž objavila ďalšia informácia, ktorou pozývajú na protest na hraničnom priechode Strelenka – Střelná. Táto blokáda sa však má uskutočniť 21.7. 2021, ale už od 13:30.

Na organizáciu sa sťažujú aj ľudia na sociálnych sieťach, “už som to nadhodil v komentároch, ale tak napíšem to aj takto. Bolo by fajn, keby sa admini tejto a podobne zameraných stránok spojili a dohodli na termínoch, a miestach zhromaždení. Takto je v tom jeden veľký chaos. Pár ľudí na x miestach, čo stráca absolútne zmysel,” uviedol jeden z účastníkov.

O blokáde informoval aj poslanec Marián Kotleba na sociálnej sieti, ktorý sa mal údajne dohodnúť s organizátormi, aby protest rozšírili. “Priatelia, včera sme sa dohodli s organizátormi protestov v Bratislave. Blokádu hraníc, ktorej cieľom je získať slobodný vstup na územie Slovenska pre všetkých občanov SR bez očkovania, testovania a ďalšej buzerácie, rozšírime na celé Slovensko.” ozrejmil poslanec Marian Kotleba dôvody pre ktoré pozýva odporcov očkovania na protest.

Nitrianska polícia uviedla pre zoznam.sk, že neeviduje protest na hraniciach. “Dobrý deň, polícia v nitrianskom kraji zatiaľ neeviduje žiadne ohlásené zhromaždenia na hraničných priechodoch.” Bratislavskí policajti uviedli, že budú situáciu monitorovať, “bratislavskí policajti budú bezpečnostnú situácia na hraničných priechodoch intenzívne monitorovať  priebežne vyhodnocovať a  podľa jej vývoja operatívne na ňu reagovať.”

V súvislosti s avizovanými protestmi na hraničných priechodoch sme však oslovili aj ďalšie krajské polície. Po získaní reakcie budeme správu aktualizovať.

Odporcovia očkovania vyzývajú k ďalším protestom na hraniciach. ZDROJ Foto: FB

Rozsiahle kolóny

Vodiči, pozor, na hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa momentálne tvoria rozsiahle kolóny, informuje o tom polícia na sociálnej sieti, “v súvislosti s prebiehajúcim protestom na HP Čunovo – Rajka sa na slovenskej strane tvoria rozsiahle kolóny. Z uvedeného dôvodu vyzývame vodičov, ak je to možné, aby sa tomuto úseku úplne vyhli, prípadne na prejazd použili HP Medveďov.”

Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj