Spoločnosť Politika Zahraničné

Situácia v Česku nie je dobrá. Počet nakazených koronavírusom ďalej strmo stúpa

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

PRAHA – Laboratóriá v Česku odhalili v stredu 14 054 prípadov nákazy koronavírusom. Rizikové skóre je na hodnote 81, čo zodpovedá piatemu stupňu protiepidemického systému PES, píše webová stránka televíznej stanice Nova. Najvážnejšia situácia aktuálne panuje v moravskosliezskom okrese Opava.

 

Oproti minulému týždňu ide o takmer dvojnásobný nárast za 24 hodín – 16. decembra bolo odhalených 7613 nakazených, sumarizuje TV Nova. Rizikové skóre, od ktorého závisí zmena opatrení proti koronavírusu, je na hodnote zodpovedajúcej piatemu stupňu protiepidemického systému. V stredu sa táto hodnota zvýšila o štyri body na 81.

V súčasnosti je hospitalizovaných 4836 pacientov s chorobou COVID-19, z toho je podľa aktuálnych údajov 642 vo vážnom stave. Oproti stavu z utorka sa zvýšil počet pacientov s ťažkým priebehom tohto ochorenia. Každý pracovný deň sa vykoná zhruba 20 000-35 000 testov. Podiel pozitívnych testov je v priemere 20-25 percent. V stredu sa vykonalo dokonca 37 178 testov, všíma si spravodajský server tn.nova.cz.