Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Slovenská pošta prekvapuje veľkou NOVINKOU: Na toto SLOVÁCI dlho čakali!

slovenská pošta
Slovenská pošta | ZDROJ: Facebook/Slovenská pošta, a.s.

SLOVENSKO – Slovenská pošta sa pravidelne snaží vylepšovať svoje služby a ponúkať zákazníkom viac možností. Jedným z výrazných vylepšení je nepochybne mobilná aplikácia, ktorú môžu Slováci už dlhší čas využívať. Teraz prichádza s rôznymi novinkami.

 

Mobilná aplikácia Slovenskej pošty si získava čoraz viac priaznivcov a zároveň aj užívateľov. Darí sa jej to svojou užitočnosťou, jednoduchosťou či intuitívnym ovládaním. Dôkazom toho je aj medziročný nárast sťahovania mobilnej aplikácie až o 70 %. Aktuálne prichádza s ďalšími novinkami. Novú verziu si môžete už teraz stiahnuť, je dostupná pre používateľov systémov iOS aj Android.

Pri online podaní nemusíte vytláčať štítok

Asi najväčšou novinkou, ktorá poteší mnohých klientov, je platba kartou pri online úhrade balíkov a listov odosielaných cez mobilnú aplikáciu s podajom zásielky bez nutnosti tlače adresného štítka. “Znamená to, že zákazník, ktorý nemá možnosť vytlačiť si adresný štítok, môže zásielku odoslať aj bez neho. Musí však zásielku v pravom hornom rohu označiť „kódom zásielky“, ktorý je pre danú zásielku vygenerovaný. Aplikácia klienta sprevádza všetkými potrebnými krokmi,” informuje Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Výhodou je, že ak uhradíte zásielku online, nemusíte čakať v pobočke pošty. Zásielku môžete vhodiť do poštovej schránky na pobočke alebo umiestniť v špeciálnom boxe v pobočke (napr. balík).

Zdroj: TASR / Martin Baumann

Medzi ďalšie novinky patrí možnosť tlače adresných štítkov priamo z mobilnej aplikácie po odoslaní zásielky. Ak máte možnosť tlače na air-printovej tlačiarni, môžete si vygenerovať adresný štítok a vytlačiť si ho, prípadne ho zdieľať prostredníctvom iných aplikácii (e-mail, Whatsapp, Messenger).

Prostredníctvom mobilnej aplikácie môžete podať aj medzinárodné zásielky v rámci EU, teda zásielky, ktoré nepodliehajú colnému konaniu. Takéto zásielky však vyžadujú tlač adresného štítku.

Čo všetko mobilná aplikácia pošty ešte ponúka?

V mobilnej aplikácii Slovenskej pošty nájdete prehľadné informácie o svojich zásielkach, pri ktorých si môžete zmeniť miesto alebo termín doručenia. Cez aplikáciu môžete poslať zásielku bez vypisovania podacieho lístka, sledovať putovanie svojej zásielky alebo si pred návštevou pošty vytvoriť poradový lístok, aby ste sa vyhli čakaniu.

“Mobilná aplikácia je tiež prepojená s vyvolávacími systémami na pobočkách, vďaka čomu sa zákazník môže pohodlne vyhnúť čakaniu na pobočke a vybrať si poradový lístok vopred cez aplikáciu. K dispozícii je tiež vyhľadávač pobočiek Slovenskej pošty a BalíkoBOXov, v ktorom nájdu zákazníci informácie o otváracích hodinách a službách na jednotlivých pobočkách. Zároveň aplikácia upozorní zákazníka, či je pobočka momentálne otvorená,” dodala hovorkyňa Slovenskej pošty.