Spoločnosť Koronavírus Domáce Top

Slovensko sa opäť zmieta vo vysokých číslach. Počty nakazených sa rapídne zvýšili

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – V stredu (24. 6.) na Slovensku pribudlo 23 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1630 testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk.

 

“Jedenásť pozitívne testovaných ľudí je z okresu Čadca, traja sú z Bratislavského okresu, dvaja ľudia sú z okresu Spišská Nová Ves, dvaja z okresu Humenné, jeden pozitívne testovaný človek bol v okresoch Medzilaborce, Svidník, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou a Košice,” uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) s tým, že išlo o 12 mužov a 11 žien.

Spolu sa zatiaľ vykonalo 204 847 testov, počas stredy ich bolo 936. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1452 ľudí, v stredu pribudli štyria vyliečení.

V oblasti 11 pozitívne testovaných prípadov z Čadce podľa Krajčího ide o aktívnu prácu regionálnych hygienikov, dohľadávanie kontaktov aj predtým pozitívne testovaných ľudí v tomto regióne. Poďakoval pracovníkom regionálneho úradu verejného zdravotníctva za ich zodpovedný prístup a nasadenie.

Hospitalizovaných je 20 osôb, v štyroch prípadoch ide o pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je jedna osoba a na pľúcnej ventilácii nie je nikto. Na Slovensku v stredu nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Celkovo Slovensko doteraz eviduje 28 úmrtí.