Regióny Košice Top

SLOVENSKO SMÚTI Zomrel významný REKTOR univerzity, ktorého poznali a obdivovali tisícky ľudí!

Ilustračné foto. Zdroj: zoznam.sk

KOŠICE – Slovensko prišlo o ďalšieho výnimočného človeka. Vo štvrtok sme sa dozvedeli o odchode bývalého rektora Technickej univerzity v Košiciach, na ktorého mnohí ľudia spomínajú len v tom najlepšom.

Dňa 6. decembra 2023 nás vo veku 66 rokov opustil Dr. h. c. prof. h. c. prof. Ing. Stanislav Kmeť, DrSc., bývalý rektor Technickej univerzity v Košiciach. Informuje o tom Technická univerzita v Košiciach na svojom Facebooku. Do funkcie rektora TUKE bol zvolený v roku 2015 a pôsobil na tomto poste až do augusta 2023.

Profesor Stanislav Kmeť bol významný slovenský pedagóg a vedec v oblasti stavebníctva. Bol členom redakcie šiestich domácich a medzinárodných časopisov a autorom 5 kníh a desiatok odborných článkov. Prednášal vo viac ako 30 krajinách sveta.

“V profesorovi Kmeťovi strácame vynikajúceho odborníka, vedca, pedagóga a manažéra našej alma mater, ale predovšetkým priateľského človeka plného optimizmu, so širokým rozhľadom a otvoreným srdcom,” píše sa v príspevku. Úprimnú sústrasť rodine a blízkym vyjadril v mene univerzity aj súčasný rektor TUKE, prof. Ing. Peter Mésároš, PhD.

Tieto slová potvrdzujú aj komentáre pod príspevkom od ľudí, ktorí ho poznali. “Úžasný človek… Jeden z najlepších akých som v živote stretol… Pamätám si XY našich stretnutí, na ktorých sme rozoberali, ako študentom pomôcť. Pre neho neboli študenti len číslo, chcel, aby sa mali na TUKE čo najlepšie,” napísal jeden z komentujúcich na Facebooku.

“Je nám to úprimne ľúto. Profesor Stanislav Kmeť bol skvelý človek. Česť jeho pamiatke,” pridala sa k smútiacim Slovenská rektorská konferencia.