Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Smrť Dana HERIBANA zasiahla všetkých: Kolegovia v ŠOKU! Smútia aj osobnosti Slovenska

Daniel Heriban. ZDROJ: wikipedia.org

BRATISLAVA – Slovensko dnes ráno zasiahol veľký smútok. Ťažko uveriť tomu, že nás navždy opustil vo veku len 43 rokov obľúbený herec a hudobník Daniel Heriban. Na smutnú správu srdcervúcimi slovami a dojímavými spomienkami reagujú kolegovia i významné osobnosti Slovenska.

Uveriť tomu nemôže herec Peter Sklár: „Dano Heriban. Nechápem, neverím…“

Obdobne reaguje aj moderátor Marcel Forgáč: „Dano Heriban? Nie. To nie je možné.“

„Hrozná správa. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine. R.I.P“, napísala speváčka Katka Knechtová.

V šoku je aj herec Juraj Kemka: “Takto sme sa naposledy lúčili, Danko. Veď sme chceli spolu hrať divadlo, prečo tak rýchlo?”

„Budeš nám veľmi chýbať,“ poznamenal muzikant Marián Čekovský.

Na sociálnej sieti sa s kolegom a kamarátom lúči taktiež herec Juraj Loj: „Buď voľný kamarát. Tvoje piesne budú navždy oslavou tvojho života… Nezmôžem sa na viac momentálne. Česť tvojej pamiatke, Danko, a úprimnú sústrasť tvojej rodine.“

Chýbať bude aj vedcovi

Dojímavé spomienky pridal komik Samo Trnka, ktorý mal česť spolupracovať s Danom Heribanom. „Zavolali sme si ho do silvestrovskej Skúšky sirén, keď sme ešte boli v začiatkoch, a on si priniesol akordeón a na nič nefrflal. Naopak, úprimne sa zabával, a to dokonca aj na tak tupom texte, ako bol môj. (Vianoce sú / Vianoce sú / Víí-a-nóóce sú…) Rád som na to nahrávanie spomínal, lebo Dano bol stále usmiaty, príjemný a ľudský, a my traja, obvykle v strese, že čo sa zase poondí, sme sa v jeho prítomnosti uvoľnili, lebo z neho šiel pokoj a nákazlivá ľahkosť žitia,“ napísal na sociálnej sieti. „Zrazu tu nie je a vôbec sa mi tomu nechce veriť. Je mi to veľmi, veľmi ľúto. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym a najmä jeho rodine,“ dodal Samo Trnka.

Chýbať bude aj vedcovi Pavlovi Čekanovi, ktorý si s Danom Heribanom zahral ako hosť v seriáli Pumpa: “Daniel Heriban, odpočívaj v pokoji! Mal som tú česť si s Tebou zahrať v Pumpe. Bol si nesmierne talentovaný herec, muzikant a skvelý človek, ktorý miloval svoju rodinu, kamarátov, svoju prácu a život. Dano, budeš nám všetkým nesmierne chýbať.”

Srdcervúci odkaz od režiséra

Dojímavý odkaz posiela režisér Nikita Slovák: “Danko, kedysi sme sa videli skoro každý deň. Priniesol si do Príbehu ulice nádherne melódie, pamätám si dokonale záver predstavenia, keď ste stáli nad pietou, hral klavír a kruh svetla sa pomalinky zmenšoval až úplne zanikol. A s ním aj herci, bolo to pár sekúnd, kedy tá sila prešla cez celé publikum a začala búrka potlesku. Aj tebe zmizol kruh svetla, zastavil si ma uprostred rána a ja sa musím znovu naštartovať, lebo svet pokračuje. Bez teba. Zanechal si množstvo krásnej hudby, svoje podivuhodné herectvo na hranici neherectva, nádherné piesne pre deti a pocit, že sa o chvíľu opäť zjavíš na javisku. Vieš akí sú chlapi, nikdy si nehovoria mám ťa rad a ani ja som to nestihol. Ale pociťujem bolesť, lebo si po ceste na vecnosť odtrhol kúsok zo mňa. Zbohom.”

Smutná správa zasiahla aj tanečníka Jara Bekra: “Raz ma zavolal Vilo Klimáček do Gunagu pomôcť s choreografiou v jednej hre. Okrem iného, som tam prvýkrát stretol strašne príjemného týpka a ten tam mal zahrať morského koníka… Ja som tam bol od pohybu, tak ale poprosil som ho, nech mi ukáže, ako to cíti on. Odpadol som! To čo dal z fleku… Ostal som pozerať, ako na hotové predstavenie. Tak perfektné to bolo! Dano pre boha prečo takto skoro?”

Spomínajú aj v žilinskom divadle

S hlbokým zármutkom prijali správu o smrti Dana Heribana v Mestskom divadle Žilina, s ktorým spolupracoval nielen ako herec, ale aj skladateľ scénickej hudby. “Nášmu divadlu v nich bude navždy kolovať jeho všestranný talent, humor, ľudskosť a spolupatričnosť. Ďakujeme za všetko,” napísali kolegovia z divadla na sociálnej sieti.

“Dano nedávno pri príležitosti 30. výročia nášho divadla spomínal na osobné zážitky zo svojho pôsobenia u nás, ktoré mu už roky kolujú v „žilinách“,” dodali.