Regióny Bratislava Top

SMRŤ Terezky zasiahla celé Slovensko: Prečo to SPRAVILA? Bolestivé ODKAZY blízkych a známej moderátorky

ZDROJ: FB/Polícia SR - Bratislavský kraj

Dojímavé slová na sociálnych sieťach

Po tragickej správe, ktorá obletela Slovensko rýchlosťou blesku, sa začali hromadiť dojímavé odkazy na Terezkinom profile. Ľudia si konanie dievčaťa nedokážu vysvetliť. “Prečo si to spravila? Taká pekná baba. Odpočívaj v pokoj, bola si veľmi super”, poznamenala Laura. Paulína na sociálnu sieť zavesila príspevok s nápisom “Prečo!”. Smrť mladého dievčaťa zasiahla aj Eriku, “krásna dušička, spi sladko,” poznamenala so žiaľom.

Smrť mladého dievčaťa si nedokáže vysvetliť ani známa markizáčka Adriana Poláková. “Dievčatá, ale aj chlapci, prosím vás, vždy myslíte na svoju mamu a otca, ktorí vás navždy budú ľúbiť a každá hádke je len okamih, ale to že by ste tu na druhý deň neboli kvôli niekomu koho poznáte sotva pár mesiacov? Úprimnú sústrasť,” napísala pod fotku Terezky Poláková.

Odborník radí, čo v takýchto situáciách robiť

V súčasnosti je čoraz viac ľudí, ktorí si myslia, že samovražda je najlepší spôsob, ako vyriešiť svoje problémy. No nie je to pravda. Oslovili sme Mareka Madra, zakladateľa internetovej poradne IPčko, aby ľuďom poradil, čo robiť v situáciách, keď sa človek necíti dobre a pomýšľa na to najhoršie. “Človek, ktorý prežíva náročné chvíle, má pocit, že neexistuje iné východisko zo situácie. Z našich skúseností z liniek pomoci vieme, že vždy existuje riešenie, no niekedy je tá bolesť človeka tak veľká, že ich nedokáže sám/a vidieť. Optika videnia možností a riešení pri záplave emócií a bolesti je veľmi zúžená, preto je dôležité mať pri sebe niekoho, kto je človeku blízko a pomáha mu vidieť riešenia. V našich životoch sa môže udiať veľmi veľa udalostí a situácií, pri ktorých pociťujeme vnútornú emocionálnu bolesť. Tieto situácie, a to ako nás zasiahnu, sa u každého človeka líšia, preto aj naše reakcie a konanie v náročných životných momentoch je odlišné. Prosím, ak teraz prežívate niečo náročné, nezostávajte so svojimi pocitmi osamote. POMOC EXISTUJE, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov. Nie ste na to, čo prežívate sami.” prezradil. 

V prípade, že by ste pomoc potrebovali a žiadneho človeka pri sebe nemáte, môžete sa obrátiť na psychologickú pomoc prostredníctvom internetovej poradne IPčo. Cez chat alebo e-mail sa môžete zdôveriť so svojimi starosťami a vyškolení odborníci sa vám pokúsia podať pomocnú ruku. Ak uprednostňujete telefonický kontakt, využijte Krízovú linku pomoci na čísle 0800 500 333. Je možný aj osobný kontakt, prostredníctvom služby Káčko v každom krajskom meste.