Bratislava Domáce Top

SMUTNÁ SPRÁVA Hudobná scéna plače: Prišla o DVOCH skvelých muzikantov

sviečka, umrtie
Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – V posledných dňoch zažíva slovenská hudobná scéna nečakané straty. Opustili ju totiž hneď dvaja neopakovateľní hudobníci a pridali sa tak do radov jej nebeského orchestra. Jeden z nich bol skvelý virtuóz, ktorý nepoznal falošné tóny, druhý nezameniteľný gitarista. Úmrtia oboch chytili za srdcia mnohých fanúšikov, ktorí sa s nimi emotívne lúčia cez sociálne siete. 

 

Veľkolepý virtuóz, ktorý nepoznal falošné tóny

Roman Ziaťko, známy pod prezývkou ,,Ramon“, poslednýkrát vydýchol dňa 24. februára 2023. Bol to výborný virtuóz, ktorý sa stal členom zoskúpenia Blues Rules od roku 2017. Jeho blízke okolie ho opisuje ako veľmi skromného človeka, ktorý miloval hudbu, o čom svedčí aj skutočnosť, že za svoje hosťovanie v rámci festivalu Blues Moods v Trnave v roku 2017 nechcel honorár. Romanovi priatelia hudobníci ho poznajú zasa ako skvelého virtuóza, ktorý dokázal zahrať každú skladbu len na základe počutého, nepoznal falošné tóny a v posledných rokoch života sa naplno venoval blues a soulu. Na Facebooku sa s ním jeho priatelia rozlúčili takto: “Náš milovaný priateľ Roman Ramon Ziaťko nás náhle opustil minulý piatok 24. februára. Len pomaly naberáme silu, aby sme sa s touto veľkou bolesťou v našich srdciach, dokázali vyrovnať.Posledná rozlúčka s hudobníkom Romanom Ziaťkom bola dňa 2. marca 2023 o 13:00 hod. na Cintoríne v Rači.

Opustil nás Roman “Ramon” Ziaťko. Zdroj: Facebook/Broňo Dobrota & Blues Rules

Gitarista, ktorý chytil za srdcia mnohých

Hudobnú scénu nečakane opustil aj gitarista Peter Graus, člen kapely DOLÁR, ktorá hrala najmä country hudbu. Jeho gitarové sóla už budú môcť jeho fanúšikovia počuť len z rádia či mp3 skladieb a so svojím smútkom sa podelili aj na sociálnych sieťach. Na Facebooku sa s ním rozlúčili nielen jeho fanúšikovia, ale aj známi či priatelia. “Neverím, to nemôže byť pravda…… úprimnú sústrasť,” píše fanúšik Miloš s hlbokým zármutkom v srdci. “Peťko prečo, nedá sa tomu uveriť. Hlbokú a úprimnú sústrasť celej rodine,” žiali fanúšik Peter nad jeho smrťou. Verný fanúšik Peter o jeho nečakanej smrti napísal, že “žádný muzikant neumře…..do nebo to ano, ale žije dál v muzice….ty tóny budou znít daaaal….upřímnou soustrast.

Opustil nás gitarista Peter Graus. Zdroj: Facebook/Pramen Country Music BB