Regióny Košice Spišská Nová Ves Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel legendárny HUDOBNÍK! Patril medzi najlepších, posledné dni trpel, plačú blízki

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

MARKUŠOVCE – Smutná správa zasiahla hudobnú scénu, pretože na svoj posledný odpočinok sa navždy pobral Igor Holub. Mnohí na neho spomínajú ako na legendárneho saxofonistu zo Spiša.

O odchode na večnosť Igora Holuba informoval jeho synovec Robert. “Opustil si nás strýko Igor – legendárny saxofonista z Makušoviec,” uviedol na sociálnej sieti. Igor Holub hral na saxofóne dlhé roky. V 90. rokoch ho jeho fanúšikovia mohli počuť hrať pre výbornú kapelu zo Spiša s názvom Skupina – Vesela. Všetci naňho spomínajú ako na skvelého hudobníka.

Do sŕdc fanúšikov sa zapísal aj hraním na svadbách a iných spoločenských udalostiach. Jeho hra na saxofón bola pre mnohých neopakovateľná. “Bol legendou rómskej hudby,” zaspomínal si Ján. Podľa Patrika nemal konkurenciu ani u našich susedov. “Bol to najlepší saxofonista v celom Česku aj Slovensku,” uviedol svoj názor.

S láskou si na neho zaspomínal aj kamarát Dalibor. “Bol to môj kamarát, rodina. Mal som ho veľmi rád. Bol úžasný človek a v rodine obľúbený. Zažil som s ním v hudbe len to najlepšie. Budem si ho pamätať a navždy si vážiť. Dokázal veľa. Nech mu svieti večne svetielko,” píše so zármutkom.

Jeho odchod na večnosť nebol ale pokojný. Posledné chvíle boli pre neho podľa blízkych ťažké. “Veľmi trpel. Trápil sa. Už je v božom kráľovstve. Nech odpočíva v pokoji,” napísala so zármutkom Simona.