Regióny Trenčín Nové Mesto nad Váhom

Starostom obce Brunovce sa stal doterajší zástupca starostu Jozef Pekarovič

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

BRUNOVCE – Doplňujúce voľby na starostu obce Brunovce v okrese Nové Mesto nad Váhom vyhral 41-ročný zástupca starostu obce Jozef Pekarovič (Hlas-SD). Informovala o tom administratívna pracovníčka obce Daniela Godálová.

 

Pekarovič získal 183 hlasov a zvíťazil pred 59-ročnou živnostníčkou Editou Mašárovou (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti), ktorá získala 78 hlasov. Posledná skončila s 28 hlasmi 44-ročná pracovníčka obecného úradu Stanislava Zervanová (ĽSNS). V Brunovciach sa na doplňujúcich voľbách zúčastnilo 293 z celkového počtu 513 oprávnených voličov. Volebná účasť dosiahla 57,12 %. Z 293 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 289 platných. V Brunovciach sa voľby opakovali preto, lebo starosta zvolený v minuloročných komunálnych voľbách po niekoľkých dňoch abdikoval na svoju funkciu.

Novou starostkou obce Haluzice bude S. Hadbábná, zvíťazila o štyri hlasy

Novou starostkou obce Haluzice v okrese Nové Mesto nad Váhom bude 42-ročná obecná účtovníčka Silvia Hadbábná (Hlas-SD). V doplňujúcich voľbách zvíťazila o štyri hlasy pred svojou jedinou protikandidátkou, 54-ročnou konateľkou spoločnosti Martinou Jamborovou (Občianska konzervatívna strana). Informovala o tom predsedníčka volebnej komisie v Haluziciach Iva Knapeková.

Hadbábná dostala dôveru 38 voličov, Jamborovej dalo hlas 34 obyvateľov obce. Volebná účasť v Haluziciach dosiahla 91,25 %, z 80 oprávnených voličov sa na doplňujúcich voľbách zúčastnilo 73, platných bolo 72 hlasovacích lístkov.

Minuloročné komunálne voľby v Haluziciach vyhlásil Najvyšší správny súd SR za neplatné po tom, ako sa zistilo, že vtedajší starosta vybavil pred voľbami v Haluziciach trvalý pobyt viac ako dvadsiatke voličov. Veľká väčšina z nich sa po voľbách z trvalého pobytu odhlásila. Vtedajší starosta vyhral voľby o 12 hlasov.