Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Teplota môže v nedeľu miestami vystúpiť na viac ako tridsať stupňov Celzia

Ilustračné foto. Zdroj: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Meteorológovia v sobotu (9. 9.) zaznamenali viacero lokalít s tropickým dňom. V nedeľu má byť ešte teplejšie. Teplota môže miestami ojedinele vystúpiť na 32 stupňov Celzia. Upozornil na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

 

“Najvýraznejšie sa oteplí na Spiši, no nájdu sa aj lokality, kde bude trochu chladnejšie, napríklad na Zemplíne,” skonštatoval. Lokality s tropickým dňom zaznamenali v sobotu v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji. “Opäť bolo najteplejšie v Žiarskej, Zvolenskej a Hornonitrianskej kotline a znova o trochu s vyšším maximom ako na východe Podunajskej nížiny s najvyššou hodnotou 31,5 stupňa Celzia v Žiari nad Hronom,” doplnili meteorológovia.

 

Zdroj: Facebook/Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)

 

Zdroj: Facebook/Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)

 

Veľmi teplé a slnečné počasie pretrváva pod vplyvom rozsiahlej a mohutnej tlakovej výše aj v značnej časti Európy. “Najvyššie maximá boli opäť zaznamenané vo Francúzsku, kde sa séria dní s teplotou 35 až 36 stupňov Celzia natiahla o ďalší deň. Vo Veľkej Británii teplota dosiahla vôbec najvyššie hodnoty v rámci roka. V Londýne namerali 33 stupňov Celzia. V rámci strednej Európy podľa synop-staníc v sobotu zaznamenali tropický deň všetky krajiny okrem Poľska,” dodal SHMÚ.

Zdroj: Facebook/Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)