Spoločnosť Koronavírus Domáce

Univerzitné a fakultné nemocnice dostali pomoc 200 000 eur

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Desať univerzitných a fakultných nemocníc dostane finančnú podporu dokopy vo výške 200 000 eur. Slúžiť má na nákup potrebného vybavenia, prístrojov a na prípadné dobudovanie infraštruktúry v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Peniaze im daroval Tipos, národná lotériová spoločnosť.

 

Finančná pomoc sa prerozdelí medzi desať univerzitných a fakultných nemocníc v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Nových Zámkoch, Prešove, Trenčíne, Trnave, Žiline a Martine. Každá nemocnica vyšpecifikovala, ako podporu využije tak, aby boli pokryté momentálne najviac potrebné a nevyhnuté náklady.

„Môžem vás uistiť, že naši lekári a celý zdravotnícky personál vynakladajú maximálne úsilie na záchranu pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Cena ľudského života má nevyčísliteľnú hodnotu, čo si spoločnosť v tejto chvíli uvedomuje ešte viac,“ poďakoval za Univerzitnú nemocnicu Bratislava Alexander Mayer, námestník pre zdravotnú starostlivosť v Nemocnici akademika Ladislava Dérera.