Regióny Žilina Námestovo Top

VIDEO MATOVIČ na Orave: Hodili do neho VAJCE a nielen to! Nechýbala ani HVIEZDA Farmy

Igor Matovič na debate v Námestove. ZDROJ: Zregionu.sk/Simona Parížeková

NÁMESTOVO – Bývalý premiér Slovenskej republiky Igor Matovič včera navštívil Námestovo. Jeho príchod rozprúdil v meste vášne. Kým jedni mu tlieskali, skupinka odporcov sa tiež nezaprela. Matoviča vypískala, niekto pokrikoval “do basy”, ďalší sa zas rozhodol po Matovičovi hodiť vajce. Búrlivými emóciami sa nechal uniesť aj predseda OĽaNO. 

 

Bývalý premiér Slovenskej republiky Igor Matovič sa v pondelok 27.3. 2023 rozhodol zavítať na Oravu, konkrétne do mesta Námestovo, a to v rámci plánovaných niekoľkých slobodných politických debát, ktoré nesú názov Bez ochranky. V kultúrnom dome, kde sa akcia uskutočnila, ho čakalo množstvo ľudí, ako aj skupinka aktívnych odporcov. Tá už pri jeho príchode na pódium začala burácať a bývalého premiéra vypískala. Obrovský nával emócií donútil Matoviča zísť z pódia a s ľuďmi viesť rozhovor v tvárou v tvár.

ZDROJ: Zregionu.sk/Simona Parížeková

Celá debata začala ostrými slovami na adresu Igora Matoviča. “Pán Matovič, pri všetkej úcte sa chcem spýtať, že či ste celkom v poriadku. Čo stvárate v tejto politike?” poznamenal obyvateľ Oravy na úvod. V negatívnom tóne sa niesla debata aj ďalej.

Svoj postoj sa nebála vyjadriť ani niekdajšia hviezda Farmy, Miki Ferleťák. “Myslím si, že Slováci, vrátane mojej rodiny, boli terorizované covidovov situáciou počas dvoch rokov, minimálne. Zákazy, príkazy, odstupy.  Začala vojna v Rusku, čo mi je veľmi ľúto, 24. februára, covid sa stratil. Moja otázka znie. Kde sa stratil ten covid?” konfrontoval Matoviča Miki. Predseda OĽaNO mu kontroval, že je to zjednodušovanie celej situácie.

“Je to také trošku zjednodušovanie po roku, že si povieme, že vtedy vojnou sa zrazu covid stratil. Je pravda, že dnes covid už má skôr nádych tej chripôčky, ako sa najprv hovorilo, ale na začiatku naozaj vo veľkom ľudia na covid, nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe a na svete, vo veľkom zomierali,” poznamenal.

ZDROJ: Zregionu.sk/Simona Parížeková

Našli sa však aj takí, ktorí Matovičovi prišli poďakovať. “Dobrý večer, pán Igor. Som obyčajná mama z Oravy. Máme spolu s manželom štyri deti a z celého srdca sa vám chcem poďakovať za všetko, čo pre nás robíte. Ste politik s obdivuhodnou trpezlivosťou. Ako sa aj dnes ukazuje, to by málokto zvládol. Zato si vás veľmi vážim a z celého srdca ďakujem, aj za vašu skromnosť,” poznamenala jedna z účastníčok.

Pokojné kladenie otázok však narušila skupina odporcov. To, čo sa dialo ďalej, zrejme nikto nečakal. Počas celých dvoch hodín skupinka nepúšťala ľudí k slovu a rozhodla sa svoj názor vyjadriť po svojom. Na Matovička pokrikovali, že je “zlodej” alebo že by mal ísť “do basy”.