VIDEO Merkelová po triaške prijala ďalšiu návštevu. Tentoraz nenechala nič na náhodu

BERLÍN – Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová včera utrpela v poradí už tretí záchvat triašky. Stalo sa tak počas slávnostného privítania fínskeho premiéra Anttiho Rinnena. Tentoraz trval záchvat viac ako minútu. Všetko zachytili kamery. Pri dnešnej ďalšej oficiálnej návšteve už vláda podnikla preventívne kroky.

 

Ako informuje nemecký Bild s odvolaním sa na zdroje z vlády, nemecká kancelárka sa už po prvom záchvate z polovice júna podrobila kompletnej lekárskej prehliadke.  Zvláštna pozornosť bola venovaná krvným testom. Predpokladalo sa totiž, že Merkelovej mohli chýbať nejaké minerály. Vyšetrenie ale nič neodhalilo a výsledky krvných testov boli v poriadku. 

Pre nemeckú kancelárku Merkelovú a fínsku premiérku Mette Frederiksenovú. Zdroj: SITA/AP

Dnes už na stoličkách

Vo štvrtok nemecká kancelárka prijala ďalšiu oficiálnu návštevu. Išlo o dánsku premiérku Mette Frederiksenovú. Počas hrania štátnych hymien obidve političky sedeli na vopred pripravených stoličkách umiestnených na červenom koberci. Merkelová prežila ceremóniu v poriadku a sa po hymnách aj trochu pousmiala. Podľa informácií Bildu boli stoličky pripravené na žiadosť samotnej kancelárky.

Merkelovej triaška počas návštevy  fínskeho premiéra Anttiho Rinnena. Zdroj: YouTube

Tri záchvaty behom pár týždňov

Včerajší prípad bol už tretím v priebehu troch týždňov. V polovici júna sa Merkelová triasla počas prijatia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Len o deväť dní neskôr dostala záchvat počas vymenovania novej ministerky spravodlivosti Christiny Lambrechtovej prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom na zámku Bellevue.

K predchádzajúcim záchvatom sa vyjadrili aj odborníci. Väčšina v nich nevidela nejaký závažný zdravotný problém. Iba jeden z lekárov kancelárke odporučil, aby sa podrobila vyšetreniu vrátane magnetickej rezonancie.

Viac o téme: Angela Merkelová, Antti Rinne, Fínsko, Mette Frederiksenová, Nemecko, stoličky, tras, tremor, triaška, vyšetrenie, záchvat

Súvisiace články