Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

AKTUALIZOVANÉ V Bartošovej Lehôtke v noci horeli dva rodinné domy! Požiar bol založený úmyselne

Ilustračné foto ZDROJ: FB/HaZZ

BARTOŠOVA LEHÔTKA – V obci Bartošova Lehôtka v okrese Žiar nad Hronom došlo v noci z piatka (24. 11.) na sobotu k požiaru dvoch rodinných domov. Na mieste zasahovalo 13 profesionálnych a šesť dobrovoľných hasičov, pri požiaroch sa nikto nezranil. Uviedol to František Páleník z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiari nad Hronom.

K požiaru rodinného domu v Bartošovej Lehôtke boli hasiči privolaní v nočných hodinách. “O krátky čas vznikol ďalší požiar o trochu ďalej. Oba sa nám podarilo lokalizovať a zahasiť,” priblížil Páleník. Ako dodal, na mieste zasahovali profesionálni hasiči zo Žiaru nad Hronom, Zvolena a Banskej Bystrice i dobrovoľní hasiči z Bartošovej Lehôtky. Pri požiaroch sa nikto nezranil, na jednom z rodinných domov zhorela celá strecha. Presná príčina požiarov je v štádiu šetrenia.

Polícia vyšetruje príčinu požiaru

Polícia vyšetruje požiare dvoch rodinných domov v obci Bartošova Lehôtka v okrese Žiar nad Hronom, ku ktorým došlo v noci z piatka (24. 11.) na sobotu. Podľa zisťovateľa príčin požiarov boli požiare založené úmyselne. Uviedla to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

“Polícia vykonala obhliadku miesta činu a za účelom vyhľadávania akcelerátorov horenia bol na mieste aj policajný psovod so špeciálne cvičeným psom. V súčasnosti polícia vykonáva všetky úkony k stotožneniu totožnosti osoby páchateľa, a teda aj k objasneniu požiarov,” priblížila Kováčiková. Ako dodala, polícia v súvislosti s požiarmi začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.

V Bartošovej Lehôtke počas noci zasahovalo 13 profesionálnych a šesť dobrovoľných hasičov. Privolaní boli k požiaru rodinného domu, neskôr začal horieť i druhý dom v inej časti obce. “Išlo o rodinný dom, v ktorom sa nachádzali dve osoby, ktoré o požiari nevedeli. Tieto osoby policajná hliadka zobudila a boli následne vyvedené von do bezpečia,” dodala krajská policajná hovorkyňa.