Regióny Žilina Domáce Spišská Nová Ves Top

VIDEO Vlky STRAŠIA ľudí! Útoky pri DOMOCH pribúdajú: Divá zver je čoraz odvážnejšia

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/AP

BYSTRANY, JAMNÍK, MOJŠ – Už niekoľkokrát sme vás informovali o tom, že zo zimného spánku a nečinnosti sa začínajú prebúdzať lesné šelmy. Mnohé z nich strácajú plachosť a približujú sa čoraz bližšie k ľudským obydliam. Tentokrát sa ľuďom podarilo v obciach Bystrany a Jamník zazrieť voľne sa prechádzajúceho vlka a v obci Mojš zasa videli odvážne líšky. Niektoré z týchto lesných šeliem boli pri ľuďoch tak blízko, že sa im pozerali priamo do okien.

 

S prichádzajúcou jarou sa internetom začali šíriť príspevky, videá, ale aj fotografie lesných šeliem, ktoré sa začali voľne a niekedy aj nebojácne pohybovať medzi nič netušiacimi a vystrašenými obyvateľmi.

Informovali sme vás už o záberoch, prechádzajúcich sa vlkov v obci Batizovce v Popradskom okrese. Priniesli sme vám aj video bitky vo vlčej svorke, ktoré sa dialo priamo pod oknami šokovaných ľudí v obci Zubné v okrese Humenné.

Na ďalší útok upozorňovali aj aj obyvatelia Hostovíc v okrese Snina v Prešovskom kraji. Podľa miestnych sa nebáli pohybovať len kúsok od ich obydlí a dokonca aj zaútočiť. “Vlci roztrhali jelenicu v dedine pred obecným úradom,” poznamenal Marián.

MIMORIADNE Vlky ÚTOČILI v blízkosti ľudí: FOTO len pre silné povahy

Video svorky vlkov sa podarilo natočiť aj pri obci Mengusovce v okrese Poprad, ale aj v obci Gerlachov v okrese Poprad a vystrašili aj obyvateľov Hostovíc v okrese Snina v Prešovskom kraji.

Komentáre a názory na prítomnosť týchto šeliem v blízkosti ľudských obydlí boli skutočne rôzne. Niektorými ľuďmi lomcovali strach a obavy, iní zase vnímali prítomnosť vlkov tak blízko pri ľuďoch ako pozitívny znak zdravého ekosystému.

Dnes vám prinášame informácie z ďalších slovenských miest, v ktorých sa objavili lesné šelmy ešte bližšie pri ľuďoch.