Regióny Trnava Hlohovec

Vodiči, zbystrite: Dopravu za mostom v Hlohovci počas víkendu obmedzí asfaltovanie povrchu vozovky

Ilustračné. FOTO TASR / František Iván

HLOHOVEC – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začal s rekonštrukciou povrchu vozovky za zmodernizovaným mostom v Hlohovci. Asfaltovanie zhruba 250 metrov dlhého úseku od mosta po kruhový objazd v centre mesta by malo trvať do pondelka 14. augusta, informoval o tom TTSK. Režim premávky by sa mal vrátiť do pôvodného stavu v pondelok približne o siedmej hodine ráno, keď odstránia dočasné semafory.

 

Práce na obnove povrchu cesty sa začali v sobotu ráno opravou pravého jazdného pruhu v smere z Trnavy do centra Hlohovca. Doprava je riadená policajtmi, po 16.00 h až do nedeľného rána dočasnými semaformi. V nedeľu 13. augusta budú od siedmej hodiny pokračovať práce v ľavom jazdnom pruhu. Doprava bude najskôr riadená policajtmi a od 16.00 h do pondelkového rána dočasnými semaformi, upozornila krajská samospráva.

Komplexná modernizácia mosta ponad rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci bola symbolicky ukončená vo štvrtok 3. augusta. Most dlhý 343 metrov bol uzatvorený 541 dní, náklady na rekonštrukciu dosiahli 5,6 milióna eur. Na projekt získal TTSK nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Zdroje z eurofondov a štátneho rozpočtu by mali tvoriť príspevok vo výške 5,3 milióna eur.