Kauzy Domáce

Vražda Sýkoru opäť pred súdom: Určili nové pojednávanie

BRATISLAVA – V kauze vraždy údajného bossa podsvetia Miroslava Sýkoru vytýčil Okresný súd Bratislava I na utorok ďalšie pojednávanie. V tomto prípade sa na súde riadne pojednávalo naposledy ešte v minulom roku.

Na pojednávaní vytýčenom na január sa jeden z obžalovaných, konkrétne Ľuboš F., ospravedlnil pre práceneschopnosť, pričom trval na osobnej účasti na pojednávaní. Výsluchy naplánovaných šiestich svedkov tak súd musel odročiť na apríl. Vtedy sa však opäť nepojednávalo, konkrétne pre práceneschopnosť prísediaceho v senáte.

Pred súdom stoja v kauze vraždy Miroslava Sýkoru štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek. L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorili štyria obžalovaní skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Miroslav Sýkora je považovaný za zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov. Zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.