Zahraničné

Záchranári v Jordánsku majú plné ruky práce. Povodeň si vyžiadala niekoľko obetí

Zdroj: TASR / AP

AMMÁN – Záchranári v Jordánsku pátrali v piatok na pobreží Mŕtveho mora po nezvestných, ktorých vo štvrtok zasiahla povodeň spôsobená prudkým lejakom. Počet obetí sa medzičasom zvýšil už na najmenej 19 po tom, ako záchranári našli telo 12-ročného chlapca, informovala agentúra AP.

Agentúra Reuters píše, že v rámci veľkej operácie sa podarilo zachrániť 37 ľudí. Po nezvestných, ktorých zmietlo z údolia na pobrežie, pátrali vrtuľníky, armáda i potápači, uviedli zdroje z prostredia civilnej obrany.

Armádne zdroje citované štátnou televíziou spresnili, že prietrž mračien zasiahla vo štvrtok autobus vezúci skupinu 37 žiakov a sedem učiteľov, ktorí boli neďaleko pobrežia Mŕtveho mora na školskom výlete.

Generálny riaditeľ jordánskej civilnej obrany uviedol, že 13 obetí a 21 z približne tridsiatky zranených boli študenti z miestnej strednej školy. Dodal, že niekoľko ľudí je stále nezvestných.

Podľa jordánskeho premiéra Umara Razzáza škola očividne porušila nariadenia ministerstva školstva, ktoré počas nepriaznivého počasia zakazujú výlety k Mŕtvemu moru.

Izraelská armáda poslala do Jordánska na žiadosť vlády elitný pátrací tím a niekoľko vrtuľníkov, uviedla vo vyhlásení armáda židovského štátu s tým, že vyslaný tím prehľadával jordánsku stranu Mŕtveho mora.

Vzhľadom na rastúci počet obetí jordánsky kráľ Abdalláh II. oznámil, že zrušil piatkovú plánovanú návštevu Bahrajnu.

 

Galéria
Jordánski záchranári prehľadávali okolie Mŕtveho mora po bleskovej povodni. Zdroj: TASR / AP
Jordánski záchranári prehľadávali okolie Mŕtveho mora po bleskovej povodni. Zdroj: TASR / AP
navigate_before
navigate_next