Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Slovensko zaplavili NEBEZPEČNÉ potraviny a výrobky: POZOR, toto vám spôsobí ÚRAZ

stiahnutie z predaja
Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Dávajte si veľký pozor na to, čo kupujete a používate. Nebezpečných a nevhodných produktov na našom trhu stále pribúda. Informujú o tom hneď viaceré slovenské inštitúcie. Čo všetko sa sťahuje z našich obchodov?

Nebezpečná nabíjačka

V prvom rade by ste si mali dať pozor na nebezpečnú nabíjačku, ktorú ste si mohli zakúpiť od spoločnosti IKEA. Informáciu o stiahnutí zverejnila Slovenská obchodná inšpekcia.

“Spoločnosť IKEA sťahuje z trhu USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W v tmavosivej farbe z dôvodu nebezpečenstva popálenia a úrazu elektrickým prúdom spôsobeného opotrebovaním napájacieho kábla. Napájací kábel sa môže poškodiť alebo zlomiť v dôsledku častého omotávania okolo nabíjačky alebo opakovaného ohýbania,” varuje SOI. Tmavosivú USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W môžete identifikovať podľa čísla modelu ICPSW5-40-1 na štítku na jej zadnej strane.

usb nabíjačka
Zdroj: SOI.sk

V prípade, že túto nabíjačku doma máte, IKEA vyzýva, aby ste ju hneď prestali používať a odovzdali ju v ktoromkoľvek obchodnom dome IKEA. Plnú sumu vám vrátia aj bez potreby predloženia pokladničného bloku.

Lidl sťahuje detskú hračku

Slovenská obchodná inšpekcia informuje aj o stiahnutí detskej stavebnice, ktorá sa predávala v reťazci Lidl. Konkrétne ide o výrobok Puzzle / Stavebnica (senzorické stavebné prvky) značky Playtive, s artiklovým číslom IAN 422695_2210.

“Výrobca predmetného výrobku oznamuje spotrebiteľom, že na stavebnici s farebnými loptičkami zo sady „zmyslové stavebnice“ (číslo modelu HG10159) sa môže za nepriaznivých okolností odlepiť žltý plastový uzáver. Žltý plastový uzáver a vypadnuté guľôčky sú malé časti, ktoré sa dajú prehltnúť. Ak dojčatá/malé deti prehltnú tieto malé časti, nie je možné vylúčiť riziko zadusenia,” píše sa v ozname.

puzzle stavebnica
Zdroj: SOI.sk

Z preventívnych dôvodov sa preto Lidl rozhodol túto hračku stiahnuť zo svojich obchodov. Ak ste si tento výrobok kúpili, môžete ho zaslať späť prostredníctvom Slovenskej pošty. Vo svojom zákazníckom účte vám bude vygenerovaný štítok na vrátenie.

>>Z pultov sa okrem týchto dvoch produktov sťahujú aj ďalšie potraviny a kuchynská pomôcka. Detaily nájdete na ďalšej strane.<<