Politika Domáce Top

Odborník prezradil, prečo sa Fico zatajuje po fiasku vo voľbách: Spamätáva sa z facky?

BRATISLAVA – Nespamätal sa z facky, ktorú Smer utrpel v župných voľbách? Šéf strany Robert Fico stále mlčí a neprišiel ani na dnešné rokovanie vedenia strany, kde sa mali hodnotiť voľby. V Smere tak aj naďalej stúpa napätie.

Podľa politológa Radoslava Štefančíka môže byť za premiérovou neprítomnosťou viacero dôvodov, napríklad aj choroba. „Je predsa kardiatik a tento druh pacientov si musí už pri obyčajnom prechladnutí dávať pozor na svoje zdravie oveľa viac ako bežní zdraví jedinci,” myslí si.

Regionálna facka

Štefančík však upozorňuje, že z politického hľadiska to môže znamenať, že sa Fico z „regionálnej facky“ ešte nespamätal a stále hľadá riešenie. „Ak by strane hrozil rozkol, rokoval by zrejme s oveľa dôležitejšími postavami, ktoré ťahajú za nitky smeráckej politiky z pozadia,” dodáva. Podľa neho ani nemožno vylúčiť domnienku, že „za každým podpredsedom stojí nejaká oligarchická štruktúra a bez ich povolenia nemôže robiť veľké zmeny v rámci Smeru ani jeho predseda”.

Štefančík v tom ale má jasno – polčas rozpadu strany už máme za sebou. „V každom prípade však platí, že po prehre v prezidentským voľbách, prehral Smeru opäť a vyzerá to tak, že jeho polčas rozpadu už máme dávno za sebou,” uzatvára politológ.

Autor: ph, Foto: SITA