Putin už po tretíkrát na návšteve u pápeža. Diskutovali aj o Sýrii, Ukrajine a Venezuele

VATIKÁN – Ruský prezident Vladimir Putin diskutoval vo štvrtok vo Vatikáne s pápežom Františkom aj o situácii v Sýrii, na Ukrajine a vo Venezuele. Uvádza sa to vyhlásení tlačového oddelenia Svätej stolice.

„Počas srdečných diskusií obe strany vyjadrili svoju spokojnosť s rozvojom bilaterálnych vzťahov, ešte viac posilneným dnes podpísaným protokolom o porozumení týkajúcom sa spolupráce medzi detskou nemocnicou Bambino Gesu a detskými nemocnicami Ruskej federácie. Potom obrátili svoju pozornosť na rôzne otázky relevantné pre život katolíckej cirkvi v Rusku,“ uviedlo tlačové oddelenie Vatikánu na svojej internetovej stránke.

Potom sa dotkli ekologickej otázky a rôznych tém týkajúcich sa súčasných medzinárodných záležitostí, „s osobitným dôrazom na Sýriu, Ukrajinu a Venezuelu“, dodalo tlačové oddelenie Svätej stolice. Agentúra TASS informovala, že schôdzka medzi Putinom a Františkom v knižnici Apoštolského paláca – ktorá sa konala za zatvorenými dverami, iba za prítomnosti tlmočníka – trvala viac ako 50 minút. Agentúra DPA zas uviedla, že pri rozlúčke František požiadal Putina, aby sa za neho modlil, zatiaľ čo Putin sa mu poďakoval za „veľmi dôležitú a zaujímavú konverzáciu.“

Viac o téme: Apoštolský palác, pápež František, stretnutie, Vatikán, Vladimir Putin

Súvisiace články