Koronavírus Domáce

Rezort zdravotníctva pripravuje pred očkovaním kampaň. Pomôžu aj významné osobnosti

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Očkovaniu bude predchádzať informačná a mobilizačná kampaň. Tá poskytne overené informácie k téme vakcinácie proti koronavírusu a bude odpovedať na väčšinu otázok verejnosti. TASR o tom informovalo ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

 

Očkovanie vakcínou proti ochoreniu COVID-19 je dnes celosvetovo najdiskutovanejšou témou. “Slovensko čelí silnej dezinformačnej kampani predovšetkým v online priestore. Ministerstvo už nastavilo komunikačnú stratégiu sociálnych sietí na aktívnom publikovaní objektívnych faktoch a odborných argumentoch, sprostredkovaných zrozumiteľne aj laickej verejnosti,” uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Podobne bude vystavaná informačná, edukačná a následne mobilizačná kampaň pre očkovanie. Jej úlohou bude zodpovedať na otázky a prezentovať overené fakty. Do kampane plánuje ministerstvo zapojiť dôveryhodné osobnosti – od lekárov a vedcov až po predstaviteľov kultúry, športu, podnikania i cirkvi. “Podstatné bude, že ktokoľvek, kto sa svojím názorom a vplyvom zapojí do kampane, tak urobí z vlastného presvedčenia a bez nároku na honorár, keďže ide o citlivú a aj účelovo zneužívanú tému,” zdôraznila Eliášová.

MZ SR aktuálne vyhodnocuje stratégiu kampane. Odštartovať by mala v priebehu januára.

Už v stredu však ministerstvo spúšťa kampaň v rozhlasoch a v televíziách na podporu ochranných preventívnych opatrení Rúško-Odstup-Ruky. „R-O-R je známe, no veľmi dôležité heslo troch slov, ktoré sú alfou a omegou v obmedzení šírenia koronavírusu. Nosenie rúška, dostatočný odstup a dôkladná hygiena rúk – stačí tak málo na ochranu nášho zdravia a zdravia našich blízkych,“ dodal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).