V londýnskej zoo žijú aj homosexuálne tučniaky. Spolu už vychovali potomka

LONDÝN – “Niektoré tučniaky sú homosexuáli, zmierte sa s tým” – s týmto výrokom chcela zoologická záhrada v Londýne vzdelávať ľudí a oboznomovať ich s homosexualitou u zvierat. Baner s týmto vyhlásením umiestnili v uplynulom týždni opatrovatelia zvierat vo výbehu tučniakov. Dôvodom tejto neobvyklej akcie bol Dúhový PRIDE, ktorý sa v britskej metropole koná 6. júna (dnes), oznámila zoo.

 

Londýnska zoologická záhrada má medzi tučniakmi jednopásovými (alebo Humboldtovými) niekoľko homosexuálnych párov. Medzi nimi sú napríklad Ronnie a Reggie, ktorí sa dali dokopy v roku 2014. Spolu si dokonca adoptovali odvrhnuté vajíčko. Párik si vzorne plnil rodičovské povinnosti a poctivo sa staral o potomka Kytona, až pokým sám neopustil hniezdo. 

https://www.instagram.com/p/BzDPF0_HXzU/?utm_source=ig_web_copy_link

Ronnie a Reggie zdieľajú svoj domov s ďalšími 91 tučniakmi vrátane párov rovnakého pohlavia Nadji a Zimmer a tiež Deva a Martina.

Mimoriadnou atrakciou zoo je operená “dáma” Rainbow, ktorá sa vyliahla počas minuloročných dúhových osláv a tento víkend oslavuje prvé narodeniny. 

Homosexualita sa však objavuje aj u iných druhov zvierat, napríklad u žiráf, kôz a pánd. Počas piatkovej akcie zamestnanci zoo návštevníkom poskytli ešte viac informácií o živote párov rovnakého pohlavia vo zvieracej ríši.

Viac o téme: dúhový pochod, Dúhový PRIDE, hniezdo, homosexuáli, homosexuálne páry, kozy, Londýn, pandy, tučniaky, vajce, vajíčko, žirafy, ZOO, zoologická záhrada, zvieracia ríša, zvieratá

Súvisiace články