Regióny Žilina Dolný Kubín Top

VAROVANIE Po sídliskách behajú PODVODNÍ agenti! Robia nátlak, nenechajte sa OKLAMAŤ: TOTO chcú od ľudí

Ilustračný obrázok. Zdroj: Adobe (AI), regiony.sk

DOLNÝ KUBÍN – Podvody sa nedejú len v online priestore, ako o nich pravidelne informujeme, ale preniesli sa aj do skutočného sveta. Preto by ste si mali dávať veľký pozor na to, s kým komunikujete a s čím všetkým budete súhlasiť. Predídete tak nepríjemnostiam.

Všeobecná zdravotná poisťovňa na svojom webe varuje pred nekalými prepoisťovacími praktikami v Dolnom Kubíne. V posledných dňoch totiž zaznamenala zvýšený počet podnetov od svojich poistencov. Po meste sa pohybujú jednotlivci, ktorí sa v záujme vlastného obohatenia dopúšťajú nekalých prepoisťovacích praktík.

„Finanční agenti najčastejšie oslovujú poistencov VšZP na sídliskách v meste osobne. Evidujeme prípady, kedy poistenci pod vplyvom nátlaku či nepravdivých informácií podpísali zmenu zdravotnej poisťovne do tabletu agenta, prípadne si takýto jednotlivec odfotí občiansky preukaz klienta,“ informuje VšZP.

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

Nenechajte sa oklamať

Poisťovňa preto upozorňuje verejnosť a vyzýva k ostražitosti. V prípade, že ste sa stali obeťou prepoisťovania, prípadne to na vás niekto skúšal, obráťte sa na najbližšiu pobočku VšZP. Rovnako si dávajte pozor aj v iných mestách, pretože tento typ podvodu sa deje na celom Slovensku.

Všeobecná zdravotná poisťovňa o tomto podvode informovala aj minulý rok a vyzerá to tak, že podvodníci to skúšajú znova a znova. „VšZP práve v snahe predísť nekalým prepoisťovacím praktikám sa v roku 2023 ako jediná zdravotná poisťovňa, na základe výzvy Ministerstva zdravotníctva SR, rozhodla realizovať nábor nových poistencov už len prostredníctvom zamestnancov vlastnej pobočkovej siete. Každý, kto sa rozhodne stať sa našim poistencom, môže podať prihlášku v pobočke, elektronicky alebo poštou,“ uviedla najväčšia slovenská poisťovňa.


Právnik OKRADOL 10 rodín o BYTY, muž spáva v lese! Zničená matka prosí o pomoc: Ja nežijem, iba plačem, to vážne si môže ktokoľvek VZIAŤ čo sa mu zachce?