Politika Kauzy Domáce Top

Zbitý výtvarník šokovaný statusom poslanca: Až ma striaslo!

BRATISLAVA – Kauza, ktorá lomcuje internetom. Aj tak možno nazvať včerajší incident vo Veľkom Lipníku, ktorý sa udial medzi výtvarníkom a aktivistom Ľubošom Lorenzom a starostom obce Petrom Labantom.

Búrku nevôle a poriadnu diskusiu navyše svojim statusom vyvolal poslanec Martin Poliačik (SaS). Spôsob, ktorým Lorenz protestuje proti pomníkom komunistických pohlavárov, totiž nepovažuje za úplne najšťastnejší. “Dôjsť na voľajakú dedinu, s farbou vybehnúť na zjavne zánovnú, asi eurofondovú fasádu, tam sa človek ozaj nemôže diviť, že dostane na búdku. O čo tam reálne išlo sa starosta v monterkách možno dozvedel až zo správ,” zamýšľa sa liberál.

Do komentárov svoje sklamanie zo statusu okrem iných vyjadril aj samotný Lorenz. “Človek sa dnes nemôže diviť, že dostane na búdku aj pre hipsterskú bradu. Tomuto statusu sa ale diviť musí. A teraz niečo o podpore dobrých Kotlebových návrhov,” napísal a v ďalšom príspevku dodal: “Čudný status. To ma šokuje. Čítajúc váš status, pýtam sa, čo čakali Gabčík s Kubišom . . . Až ma striaslo. Útok čakám každý deň, no kopanec od Vás prekvapil viac ako zákerne napadnutie Labantom.”

Status Martina Poliačika

Poliačik neskôr svoje stanovisko mierne skorigoval. Dodal, že  reakciu starostu považuje za neadekvátnu a dúfa, že budú vyvodené náležité dôsledky. To sa však stihol vyjadriť už aj známy zabávač Jožo Pročko či Poliačikov stranícky kolega v parlamente Peter Osuský, pričom obaja sa rázne postavili na stranu Lorenza.

Svoj názor na celý incident vyjadril aj Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA) a servítky pred ústa si rozhodne nedával. “A “Všichni dobrí rodáci”, za potlesku davu, rozbijú ústa každému, kto im siaha do ich malomeštiackeho svedomíčka. Dnes rodáci ešte nemôžu zatvárať do väzenia, ale dokážu zabezpečiť, aby Vás vyhodili z práce. Špicľujú, donášajú, žalujú, kto čo rozpráva, s kým chodí na kávu, čo píše na FB …”

Status Jozefa Viskupiča

Zdroj: ph, Foto: FB / Martin Poliačik, FB / Jozef Jofo Viskupič, FB / Ľuboš Lorenz, SITA