Dobre vedieť Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

POZOR Nasľubujú vám PENIAZE, potom vám VYBIELIA účet! Do PODVODU zatiahli jednu z najväčších slovenských BÁNK

Ilustračný obrázok. Zdroj: Pixabay (úprava regiony.sk)

SLOVENSKO – Stačí pár klikov a vy môžete prísť o svoje celoživotné úspory. Naozaj si dávajte veľký pozor na to, kam klikáte a čo vypĺňate. Podvodníci to neustále skúšajú novými spôsobmi, ktoré navyše vylepšujú, aby nalákali a oklamali čo najviac ľudí. 

V dnešnej neistej dobe sa zíde každé euro, no neverte každému, kto vám sľubuje peniaze zadarmo. Práve tento nedostatok podvodníci využívajú vo svoj prospech. Najnovšie na to zneužili aj meno ČSOB banky, ktorá patrí k najväčším hráčom na slovenskom trhu.

Na Facebooku sa v skupine Haka proti podvodníkom objavil screenshot z podvodnej správy, ktorá sľubuje, že získate 170 eur na svoj účet, pričom sa len stačí prihlásiť do svojho účtu.

csob podvod
Na toto rozhodne nereagujte. Zdroj: Facebook/Haka proti podvodníkom

Takto môžete prísť o peniaze

V prvom rade by ste si mali všímať adresu, z ktorej vám správa príde alebo kam by ste sa mali prihlásiť. V tomto prípade môžete vo vrchnej časti vidieť, že okrem ČSOB ide o kombináciu zvláštnych písmen, čo by sa v oficiálnom internetovom bankovníctve určite nenachádzalo. Ak by ste vyplnili svoje prihlasovacie údaje, tie by okamžite získali podvodníci.

To znamená, že by sa kedykoľvek mohli prihlásiť do vášho internet bankingu a obrať vás o peniaze. Namiesto sľubovaných 170 eur by ste tak mohli prísť o všetko, čo ste na svojom účte mali. Na podobné podvody vás upozorňujeme pravidelne, no stále sa, žiaľ, nájdu ľudia, ktorí sa nechajú oklamať.


AKTUÁLNE Obrovské PODVODY s balíkmi na Slovensku: Od TEJTO firmy NIČ nepreberajte! Peniaze späť NEZÍSKATE


K tejto téme sme oslovili aj ČSOB banku, pretože nás zaujímalo, či evidujú zvýšený nárast sťažností klientov na podvody. Rovnako sme zisťovali, či sa oklamaní ľudia k svojim peniazom ešte niekedy dostanú, alebo sú už nenávratne preč.

„Podobné podvodné weby a príspevky aktívne vyhľadávame a následne pracujeme na ich odstraňovaní. Predmetný príspevok na sociálnej sieti sa nám podarilo vo veľmi krátkom čase zhodiť, preto zvýšený objem sťažností neevidujeme. Počet phishingových útokov, s cieľom vymámiť od klientov citlivé údaje, však exponenciálne rastie vo všetkých bankách, a preto prosíme o zvýšenú obozretnosť pri platbách cez internet,“ uviedla pre Regióny.sk Michaela Lovásová, hovorkyňa ČSOB banky.

A ako to je s vrátením ukradnutých peňazí? „To, či bude klient v takýchto prípadoch odškodnený, je veľmi individuálne a závisí od konkrétneho prípadu. Ak však klient dobrovoľne poskytne tretej strane svoje prihlasovacie údaje, pričom následne platbu potvrdí a autorizuje, môže byť žiadosť posúdená ako jeho nedbanlivosť. Klientom v týchto prípadoch odporúčame obrátiť sa na políciu a uplatniť si škodu v trestnom konaní. Banka, samozrejme, počas vyšetrovania zostáva klientovi plne súčinná,“ dodala hovorkyňa.